Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire komoly gond, ha...

Mennyire komoly gond, ha egyenlőre elmarad a fogpótlás?

Figyelt kérdés

A történet a következő: régebben voltam olyan hülye, hogy féltem a fogorvostól... na most az lett belőle, hogy 1 fogamat kihúzták, továbbá másik kettőre is ez a sors vár (a többi megmentve, tömni kellett néhányat, plusz fogkő-eltávolítás). Ez a két fog hátul van (26-os és 36-os, két örlőfog egymással szemben, a hiánya nem látszik szerencsére). Na most anyagilag nem valószínű hogy tudom híddal pótoltatni (az egyiket esetleg igen). Tisztában vagyok vele, ha hiányzik egy fog, a többi megdől mellette. Na most arra vagyok kíváncsi, hogy mekkora gondom lehet ebből. Még csak 25 éves vagyok, és szeretnék relatív jó fogakat 30 év múlva is. Az rendben van, hogy a fogak megdőlnek, de mennyire? Okozhat-e ez nekem később gondot - akár komolyabbat is? Csak kicsit dől meg, vagy teszem azt 30-40 fokban is akár? Veszíthetek-e el emiatt később még fogat? Vagy együtt lehet ezzel élni komolyabb kellemetlenségek nélkül?

Leginkább olyanok válasza érdekelne, akik vagy fogorvosok, vagy van valamilyen személyes tapasztalatuk.



#implantátum #fogpótlás #fogdőlés #fog dőlése #fog hiány #fog hiánya
2013. jan. 14. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
A mellette lévő fogak elkezdhetnek romlani, úyhogy arra fokozottan figyelj majd oda
2013. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jól veszem ki, a két alsó hatosról van szó,nekem is ezek a fogak voltak kihúzva 1-2 évvel ezelőtt.Tavaly ősszel lettek pótolva,úgyhogy viszonylag sokáig voltam hiányos fogazattal.Ennyi idő alatt nem dőltek meg,de sok kellemetlenséget okoztak keményebb dolgok rágásánál,az ötös fogak túlterheltek voltak és néha az egyik fájdogált is emiatt.Nekem implantátummal lettek pótolva,így már sokkal jobb rágni,úgyhogy javaslom,hogy amint lehetséges,csináltasd meg.30/N
2013. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam valami fogklipszről. Az egy kivehető műfog, ami fenntartja a helyet a fogpótlásig. Nem teljes értékű, de jobb, mint a semmi. Kérdezz rá a fogorvosnál, hogy milyen lehetőségek vannak.
2013. jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!