Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzásom lesz, miután...

Foghúzásom lesz, miután kiderült hogy a fogkő alatt van 1 elég hibás, már menthetetlen fogam. Kérdésem. Elvileg a szentkirályiba küldenek majd el?

Figyelt kérdés
őszintén szólva félek mennyire fog fájni gondolom érzéstelenítik, de akkor is mi a tapasztalat? Többet érzek mint 1 tömés? Vagy?

2013. jan. 16. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, én is így voltam vele, mivel gyerekkorom óta nem volt foghúzásom. Kb fél éve húzták egy fogamat. Nem fogsz érezni semmit sem, mire felfognád az egészet már kint is lesz. Nyomást érezni fogsz, de fájdalmat nem. Nyugi!
2013. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

huhh. ez nagyon megnyugtató :)


hát én évekig nem jártam fogorvoshoz, ha mentem is aztmondták minden jóóóó...

most elmentem 21éves fejjel orvoshoz, közölte hogy van vagy 5 lyukas fogam amiböl párat megcsinált, ezen kívűl fogkövet leszedi. ma leszedte a fogkövet, és közölte hogy +2 lyukas fogam van,és hátul asszem leghátul bal alsó az már menthetetlen,húzni kell majd. ( gondolom elöbb rendbe rakja a számat, és a végén a foghúzás. akkor nem kell félnek hála Istennek :) az utána lévö fájdalmakról gyógyuulásról is tudsz mondani vlmit? :) magyon sokáig fáj utána?

2013. jan. 16. 10:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem volt olyan foghúzásom amit meg sem éreztem, volt olyan ahol viszont darabokba jött ki nagyon és az kellemetlen volt! Nem fájdalmas volt, csak ahogy ropogott, meg feszítették nagyon zavart és úgy éreztem sosem lesz kész!

Az egyik bölcsességfogamat nekem is a Szentkirályiban húzták ki, bár nekem éjszakai rendelésen! Olyan fájdalmam volt előtte, hogy megkönnyebbülés volt! :)

Nyugi, hamar túl leszel rajta! Ha nincs begyulladva tényleg nem fog fájni!

2013. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát tudtommal nincsen begyulladva, bááár mintha az ínyem belül a nyelvemnél belenne de az felül van:D én meg asszem alul leszek kezelve, de ez még messzebb val, szóval addig lehúzom valahogy a kis gyulladást :) még egy kérdésem lenne, kerül ez valami ppénzbe? :( tbm van meg minden vacak :D
2013. jan. 16. 10:45
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem fáj a fog, akkor foghúzásnál sem fog szerintem fájni! Hatni fog az érzéstelenítő, így tényleg csak feszítést fogsz érezni! A szentkirályi az ingyenes igen! Bár még nappali rendelésen nem voltam, de úgy tudom az sem kerül pénzbe!


Foghúzás után érezhetsz egy kis fájdalmat, de fájdalomcsillapítóval elmúlik. Tejeset majd nem ehetsz pár napig. Nem piszkálhatod majd a sebet, nem szívogathatod. Ki fog ott alakulni egy vérdugó ami a gyógyulás jele, szóval majd azt se piszkáld! :)

2013. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi. igen kicsit utánaolvastam.tejterméket mellőzni. a vérdugó meg majd kirobban asszem :D remélem simán fog menni :) köszönöm a megnyugtatásokat :)
2013. jan. 16. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
a körzeti ingyenes, a maszek nem, ha sürgősségi akár ingyenes is lehet egy húzás
2013. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!