Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájásra jó a meleg só...

Fogfájásra jó a meleg só borogatás?

Figyelt kérdés
Fáj egy tejfog. Én úgy tudom, hogy ilyen esetben a hideg a jó fájdalomcsillapító. Mit gondoltok?
2013. jan. 16. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hideget tegyél rá, a meleg csak még jobban begyullasztja, még jobban fog neki feszülni.
2013. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én most küzdök egy fogammal, az ínyem is be van durranva.

Akartam inni egy meleg teát.... eldobtam jó messzire, sokkal rosszabb volt utána.

A fürdés alatt is jobban fájt.

Most a lakásban is hűvösebb van az szokásosnál, ill. időnként hideg/hűvös szódával öblögetek. Így sokkal jobb.

Szerintem ne tegyél az arcodra mirelitet, csak hűvös dolgot, hideg vizes borogatást.... a végén még arcüreg gyulladás lesz a vége.

2013. jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Zacskós tej is jó lehet ilyenkor, az sem túl hideg, de kellemesen hűt.

Ha nagyon fáj, és rágófogról van szó, akkor érdemes lenne trepanáltatni. Betömni nem szükséges, felesleges. Hány éves vagy?

2013. jan. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem nekem lenne természetesen. Párom gyermekének, 7 éves lesz.

Tegnap éjszaka fájt neki nagyon, és ajánlották a meleg sót, ezek szerint jól gondoltam, hogy a meleg ez esetben nem valami használatos. Ezért is kérdeztem... Végül jégzselével hűtöttük... Aztán csak elaludt nagy nehezen. Tudom, el kellene vinni fogorvoshoz, de mivel nem én vagyok a szülő, így erről már nem én döntök sajnos.


Köszönöm a válaszokat.

2013. jan. 17. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!