Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állami szájsebészet-magán...

Állami szájsebészet-magán fogászat! Merjek államiba menni bölcsességfog műtétre vagy mindenképp a magán?

Figyelt kérdés

Az egyik oldalt a magán orvosom vette ki, meg voltam elégedve, minden jól ment. Kedvezményesen volt 30ezer, mivel sok fogamat megcsináltattam ott, egyébként 50lett volna.

Ismerőseim mondták, hogy ők államiban voltak, nem volt gond, de az kb 10 éve volt, és köztudott, hogy sokat romlott a színvonal, fogászatokon legalábbis biztosan, szájsebészeten nem tudom.

Mit javasoltok, adjak ki pénzt inkább, vagy nyugodtan mehetek államiba?



2013. jan. 21. 10:01
1 2
 1/14 Alaque ***** válasza:
A barátnőm államin volt szájsebészeten, és semmi gond nem volt.
2013. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Látatlanban én inkább a beváltat választanám, maradnék a dokimnál. Kicsit azért a 30-at (főleg az 50-et) soknak tartom. Nálunk egy szájsebészeti beavatkozás, ami mondjuk egy bonyolultabb bölcsességfog műtét, max 20 ezer Ft.
2013. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 fogat vettek ki, egy 25 ezer Ft. Nem kis összeg, ezért is gondolkozom még, köszönöm az eddigi válaszokat, várok még!
2013. jan. 21. 10:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A fog helyzetétől is függ, hogy hova mennék. Ha ínyfelszín alatt van, tehát egyáltalán nem látszik ki, akkor komoly műtétre számítok, és mindenképp a beváltat választom.

Mindenhol más kategória az állami fogászat, vannak jobb helyek és vannak hentesek. A mi megyeszékhelyünkön borzasztó történeteket mesélnek, oda tuti nem mennék.

2013. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nálunk is katasztrófa a fogászat, de mindegyik fog mélyen fekszik, ezért mindenképp szájsebészetre kell mennem. A fogorvosokhoz nem megyek, főleg, hogy meg se csinálják a fogat, lukas fogamra azt mondták, hogy nem elég nagy a luk, még ne tömessem be. ?!?
2013. jan. 21. 11:35
 6/14 evelin91 ***** válasza:
Én is magánhoz megyek majd most, és inkább kifizetek 35-öt foganként... Sajnos mind a 4-et ki kell műteni :(
2013. jan. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Simán menj az államiba! Én 2 ünnep közt éjjel mentem az ügyeletre, nagyon ügyes volt a doki, egyáltalán nem fájt. A másikat ünnepek után húzattam ki, szintén a Szentkirályi u.-ban, és akkor sem éreztem semmit.

Szentkirályi utcai szájsebészetnek azért van rossz híre, mert oda ugye akkor küldik a pácienseket, ha a sima fogdoki nem tudja kiszedni a beletört fogat, stb., tehát a problémás eseteket küldik oda. Viszont baromság, hogy ott aztán szadisták dolgoznak, akiknek életcéljuk, hogy megkínozzák szegény pácienseket!

Én is magándokinál akartam volna kihúzatni, de 2 fog 70ezer lett volna... Szentkirályiban meg ingyen volt, és semmivel nem volt rosszabb az ellátás, mint egy magándokinál!

2013. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nekem 3 hete szedték ki az egyik alsó bölcsességfogam íny alól Bp-en a Mária utcai szájsebészeten... a műtét alatt rossul lettem mert mondta az orvos, hogy most nagyon sok vér fog jönni :S inkább ne mondta volna.. utána varratszedéskor egy rezidens ( fiatal) orvos szedte ki a varratokat és elég béna volt. utána itthon magamnak (!!) szedtem ki fertőtlenített szemöldökcsipesszel a bent maradt varratot mert fájt.. utána persze jó lett. de nem tartom normálisnak, hogy itthon kelljen kiszedni a varratot mert ott bénák és siettek.

a másik alsó íny alatti bölcsességfogam magán orvosnál szedetem ki ( www.vitalitasfogaszat.hu ) mert egyrészt rosszak az emlékeim, másrészt az orvos azt mondta h várólista van és 2 hónap múlva hívjam fel és akkor ad időpontot....

2013. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogászat az egyik olyan dolog, amin nem szabadna spórolni! Nekem pár napja szedtek ki kettőt magánban, igaz, kellemetlen volt, de teljesen nyugodt voltam, mert az orvosom profi volt, jófej, segítőkész. Nekem mindenféle állami orvossal volt már nézeteltérésem. Egyébként anyukámnak húzták egy fogát fiatalkorában, talán valami sztk-s rendelőben, hát a nem megfelelően fertőtlenített eszközök miatt rendesen be is gyulladt neki.


Lényeg a lényeg, ne kockáztass! Egy ilyen dologra megéri több pénzt kiadni, a maximális biztonság érdekében. Üdv

2013. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

sziasztok! engem csak az érdekelne,hogy ti azért mentetek kiműttetni a fogaitokat ,mert problémát okoztak (fájdalom,góc stb)

vagy csak mert kimutatta a röntgen,hogy nem férne ki ,ha beindulna?

azért kérdezem,mert tudom,hogy nekem alul mindkettő,kb vízszintesen áll,de nem okozott problémát eddig, és a fogorvosom azt mondta, ne menjek sebészetre,amíg nem indulnak be,mert lehet egész életemben csöndben ott maradnak majd az ínyemben...


szerintetek?

2013. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!