Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire hatásos a lidocain...

Mennyire hatásos a lidocain injekció?

Figyelt kérdés
Bölcsességfog-eltávolításom lesz, az alsó még íny alatt van, a felső már félig kint. A röntgenen látszik, hogy teljesen normális szögben állnak, az orvos szerint könnyen ki fognak jönni. Mégis félek, hogy az érzéstelenítő maximálisan hatni fog-e, valóban nem érzek majd fájdalmat? Akinek van már tapasztalata, írna pár szót a műtétről és az utána való teendőkről? Kb. mennyi idő egy ilyen foghúzás? Konkrét ételeket is mondhatnátok, mit ettetek a kritikus napokban. Köszönöm előre is!
2013. jan. 21. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy lidocaint kaptam-e vagy valami mást, de semmit sem éreztem belőle, egyátalán nem fájt. Utána sem volt vészes, viszonylag gyorsan begyógyult. Tejterméket nem szabad enni, amíg be nem gyógyul és ha jól emlékszem az első 1-2 nap öblögetni sem szabad nagyon.
2013. jan. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

manapság már gyakrabban használnak ultracain tartalmú érzéstelenítőket, mert kevésbé okoz allergiát, de akármelyiket is használkák, ne aggódj nem fog fájni. Viszont nyomást, feszítést fogsz érezni, ami nem annyira kellemes, de nem fájdalmas.

Amit nem lehet utána: dohányozni, alkoholt fogyasztani, tejet, tejtermékeket fogyasztani (bár ezek az uht tejek nem is igazán azok. A sebet öblögetni, szívogatni, belenyúlni nem szabad. Fogat ugyanúgy mosni kell, de a seb környékén óvatosan. Ja és ameddig hat az érzéstelenítő, enni-inni nem szabad (ez főleg alsó fog eltávolításánál fontos)

2013. jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem vésték már ki több bülcsességfogam is, amik rossz szögben nőttek. Semmit nem éreztem, az egyik műtét kifejezetten uncsi volt, mert csöndben (persze, csuklóig a számban voltak :)) kellett tátott szájjal ülni vagy 30 percig. Érezni semmit nem éreztem, de szoktak szólni előtte, hogy ha fáj, jelezz, akkor kapsz még egy kis érzéstelenítőt. A rángatás, nyomkodás meg inkább lélektanilag rossz, mert mindenki elképzeli, hogy hogy néz ki a dolog.

Nekem utána nem volt túl jó, többször is varrni kellett az ínyt a műtét után, na az fájt. Fel szoktak írni Cataflamot, vagy Mesulidot, valami jó fájdalomcsillapítót. Volt olyan, ami után masszív szájzáram volt napokig, de jegeltem, illetve az esti házibuliban hűtött sörökkel az arcomon mászkálva kibírható :) Azokat nem szabad enni bizonyos ideig, amiket felettem is leírtak, meg a doki is elmondja majd.

2013. jan. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még sosem kaptam érzéstelenítőt sehova, ezért el sem tudom képzelni, milyen is lehet...
2013. jan. 23. 01:34
 5/7 anonim válasza:
Én is csak a számba kaptam még érzéstelenítőt, rettentően paráztam, de fúú, még a kötelező általános isis oltások is sokkal rosszabbak, pedig azokat is túléltük :) Úgyhogy ne izgulj!
2013. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok rajta, hihetetlen, hogy létezik ilyen szer, de tényleg nem éreztem semmit!
2013. jan. 28. 17:00
 7/7 anonim válasza:
:D
2013. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!