Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ajánlatos-e fogfúráshoz...

Ajánlatos-e fogfúráshoz érzéstelenítő injenkció? Ti szoktatok kérni?

Figyelt kérdés

9 nap múlva megyek fogászatra, akkorra van időpontom, és úgy néz ki, hogy fúrni és tömni fogják a bal felső 4-es fogamat. Amikor még Budán voltam fogászaton 3 éve, ott is szintén bal fölsőket tömtek 2-őt is, és nem kaptam érzéstelenítőt, és kibírtam, de az itteni (kisvárosi) fogászaton azt mondta az asszisztens, hogy ajánlatos érzéstelenítő, mert előfordulhat, hogy megmozdíthatom a fejemet, és akkor ott is fúrva lesz, ahol nem kéne, mert a fogkő eltávolításkor is mozgattam nála a fejem, csak azt nem értem, hogy amikor Budán voltam, akkor hogy bírtam ki mozgás nélkül. Az a helyzet, hogy tűfóbiám van, és félek. Mit tegyek? Előre is köszi a válaszokat.


26/N



2013. febr. 2. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell érzéstelenítő, simán kibírod anélkül, nem mellesleg a nálad fellépő fájdalom fontos információ a dokinak.
2013. febr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sosem kérek, simán ki lehet bírni.
2013. febr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Az az igazság, hogy nem fáj a fogam, csak érzékeny, és amikor fogkövet távolítottak el, akkor nagyon érzékeny volt, de csak a bal felső 4es. Az is lehet, hogy csak a fogkő végett, de az is lehet, hogy lyukas, de akkor nem lehetett látni a lyukat, mert épp akkor voltam fogkő eltávolítás után, és nagyon vérzett az ínyem, szerintem, ha lyukas is, az annyira kezdetleges kicsi lyuk lehet, hogy lehet, hogy csak röntgen alatt látni meg, mert így a tükörben nem látszik. Csak azt nem értem mért mondták azt nekem ezen a fogászaton, h ajánlatos az érzéstelenítő, amikor a másik fogászaton meg kibírtam nélküle. Egyébként az igaz, hogy minél kisebb a lyuk, annál kevésbé fáj a fúrás?
2013. febr. 2. 08:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sem kértem hozzá. Abban igazad van, hogy minél kisebb, illetve minél felszínesebb, nem mélyre terjedő a lyuk, annál kevésbé fáj.
2013. febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést. És ha azt mondja a fogorvos, hogy ad érzéstelenítőt, akkor nyugodtan ellenkezzek, hogy nem kérek? :)
2013. febr. 2. 10:44
 6/8 anonim válasza:
szerintem ez csak a Te érdeked lenne, hogy ne fájjon:) Ha mondod, hogy nem kérsz még örülni is fog, hogy megmarad egy ampullája egy másik betegnek...
2013. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van, lehet, hogy mégis kérek, hogy ne fájjon. Bár azt nem tudom, hogy melyik fáj jobban, a fúrás vagy a fogkő eltávolítás, tudomásom szerint a fúrás csak annyira fáj, mint a fogkő eltávolítás, de ez csak akkor igaz, ha még kicsi és kezdetleges a lyuk a fogon.
2013. febr. 2. 16:19
 8/8 anonim válasza:

amíg nem érzed, hogy fáj a fogad addig szerintem a fúrás sem fog fájni mert még kicsi a szuvasodás.

A fogkő eltávolítás pedig egyáltalán nem fájdalmas, végig megy egy ilyen csiszoló valamivel a fogakon, én a fúrástól jobban félek:)

2013. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!