Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet, hogy gyökérkezelni kell?

Lehet, hogy gyökérkezelni kell?

Figyelt kérdés
A metszőfogaim 8 éves koromban félkörívben letörtek.Egyszer visszaépítették mesterségesen,és azóta ha letörik belőle egy-egy darab,akkor visszapótolják.Most 15 éves vagyok,és múlt héten kedden teljesen lecserélték a pótlást,merthogy már sokszor nem jól takart,meg régi volt,meg ilyenek.Darabig érzékenyek voltak a fogaim,de aztán elmúlt.Viszont éreztem a nyelvemmel,hogy hátul a két fogam között valahogy van valami érdes kitüremkedés.Na addig cseszegettem a körmömmel,míg le nem jött.Ellenben elkezdett fájni a jobb metszőfogamnak a jobb alsó sarka.De nagyon.Olyan,mintha lávába mártott tűkkel szurkodnának.Harapni most nem is tudok,de csak akkor fáj,ha harapok,ivásnál csak minimálisán érzékeny,és amúgy nem nem fáj.Ha kicsit harapok,csak a saroknál érzem a fájdalmat,de ha nagyobbat,az egész fogamra kiterjed.Szerintetek mi lehet ez?Lehet,hogy gyökérkezelni kéne?Volt már máskor is érzékeny valamelyik metzsőfogam,de közelsem ennyire.

2013. febr. 12. 16:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Ma meg holnap nem tudok menni fogászatra,emiatt írtam most fel ezt a kérdést.
2013. febr. 12. 16:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemteljesen értem. Mikor voltál utoljára fogorvosnál?

Most mi is a gond? Az hogy letört, pótolva lett és fáj?

2013. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Múlt hét kedden voltam fogorvosnál.És igen,most ha harapok,akkor fáj az egyik pótolt fogam,így harapni egyáltalán nem tudok,de nem állandóan fáj,csak harapásnál.


És ha elkezem az ujjammal finoman nyomkodni,konkrétan egy helyen,a jobb alsó sarkában a fogamnak érzem ezt a kellemetlen érzést.

2013. febr. 12. 17:18
 4/5 A kérdező kommentje:
De nem most tört le,mint írtam az 8 éves koromban volt.Múlt hét kedden csak lecserélték full az egész pótlást,de addig viszont nem fájt.
2013. febr. 12. 17:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnso valami kezelés utáni utófájdalmam van,ami akár 1 félévig is eltarthat :S
2013. febr. 13. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!