Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet túlélni egy...

Hogyan lehet túlélni egy komolyabb és többlépcsős fogászati kezeléssorozatott? Hogyan lehet rá felkészülni? (fogkőeltávolítás/kürettálás+több gyökérkezelés+tömések+húzás+sok korona/betét/híd+még ki tudja milyen beavatkozások. )

Figyelt kérdés

Elég rendesen elintéztem a fogaimat az utóbbi években azzal, hogy közel sem törődtem velük eléggé, nem mertem fogorvoshoz elmenni, csak nagyon ritkán, mert szinte már betegesen félek tőlük. Pl. mikor novemberben nagy nehezen rászántam magam, úgy éreztem, mintha a saját kivégzésemre kértem volna időpontot. A fogkő egyre csak gyűlt és gyűlt, ami elég durván leépítette a csontokat, az elsők már mozognak, a jelenlegi 31-ből kérdéses, hogy még mennyit lehet egyáltalán valamilyen formában megmenteni.

Még csak a sima fogkőeltávolítás és a kürettálás első fele van meg, de már most kezdek kikészülni tőle. Holnap megyek vissza a kürett kezelés második felére, még a mai első felét sem hevertem ki.

Lüktet az egész arcom, fáj, vérzik, enni nem merek, inni is csak óvatosan. Mi lesz akkor majd később, mert úgy gondolom, hogy ezek a kezelések még csak "bemelegítésnek" számítanak a későbbiekkel összehasonlítva.


30/f


2013. febr. 12. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtasson a tudat, hogy nem vagy egyedül a problémáddal. :S


Sajnos engem sem neveltek meg ilyen szempontból a szüleim, kb. 9 éves korom óta magam intézem az ilyen-olyan ügyeimet. Így fogorvoshoz is csak akkor kerültem, ha osztállyal mentünk.


28 vagyok, nő. És én sem foglalkoztam a fogaimmal, mert betegesen rettegtem a fogorvosoktól, meg hát a családi körben azt láttam, hogy "Nem baj, majd lesz kivehetős protkó." Siralmas, de tényleg. Ráadásul a fogromlás nálunk genetikailag is öröklődik.


Tavaly decemberben, karácsony környékén elkezdett nagyon fájni az ínyem, fogam, fejem, fülem. Gondoltam bölcsességfogam kínoz. Maszekhoz mentem, mert úgy hittem, hogy ha már fizetek, akkor biztos jobban ellátnak.


De első lépés a fogkőeltávolítás. Fizettem majdnem 15 E Ft-ot. Eredmény: 8 nagyon szuvas fog, esztétikailag a legrosszabb helyeken és 3 db gyökérkezelendő, ami rtg képből kiderült. A fogkő levétel után elmúlt a fájdalom, majd visszajött, elmúlt... de azt mondta a fogdoki, hogy amíg nem tudom konkretizálni, hogy melyik fáj, addig nem szívesen csinálna semmit. Mondtam, hogy vacakul vagyok anyagilag, egy gyökérkezelés meg 20-30ezer. Vagy 3 héten keresztül jártam hozzá heti két alkalommal.


Aztán egyik este megint iszonyat fájt, reggel mentem az sztk-ba. Megmutattam a rtg képet, meg mutattam a fogamat, hogy húzza ki. A dokinéni azt mondta, hogy az a fog még megmenthető és hogy a panaszaimat 98 %, hogy nem az, hanem vmi sipoly nevű gennyel-vérrel teli duzzanat okozza. :O

Néztem egy nagyot, hurrá már egy havi fizetésem elment a maszekra és még okosat sem tudott mondani. Ettől a dokinénitől kaptam antibiotikumot és 3 nap alatt rendbeszedett.


Azóta is hozzá járok. A fog, amire gyanakodtam, hogy ki kéne húzni, most azon dolgozunk. Nagyon csúnya volt az egyik gyökere, már 3-szor mentem vissza vele. Úgy néz ki, hogy jövő héten már végleges tömést kapok bele. :)


De még hátra van 8 tömés, ebből 3 nagyon macerás és még lesz 2 gyökérkezelés.


Nekem nagyon-nagy mákom van ezzel a dokinővel, végtelenül kedves és szimpatikus. És "fapados" sztk-s rendelő, nem egy 5 csillagos magánrendelő.

2013. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

valóban nem vagy vele egyedül. én ma 3kor megyek fogászatra, és úgy félek tőle, mint a tűztől... napok óta nem alszom emiatt. az utóbbi időben énis kicsit elhanyagoltam a fogaimat, és több lukas fogam is lett, rendbe szeretném hozatni őket.. azt már mondanom sem kell, hogy attól félek mit fog gondolni a fogorvos, de hát pár luk még nem a világ vége :)

bátorság és kitartás, a szép fogakért és egészségért mindent meg kell tenni. szépen lassan túl leszel mindenen, és vigyázz rájuk jobban, járj rendszeresen ellenőrzésre. én is ezt fogom tenni :)

2013. febr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

No, ha ez vigasztal benneteket, én pont az ellenkezője vagyok, kiskoromtól állandóan mostam a fogaimat, félévente fogdokihoz jártam, ha véletlenül volt valami kis gond, azonnal rendbe tette. Aztán kb 10 éve folyamatosan elromlik egy fogam, gyökérkezelik, volt, amit rezekáltak is, ennek ellenére mindig fájt. Minden vizsgálat negatív, ennek ellenére folyamatos fájdalom. A vége: húzás. Lassan alig van fogam, most is egy gyökérkezelt fáj, de annyira, hogy a legerősebb fájdalomcsillapítók sem hoznak igazán megkönnyebbülést. Szerintem pár napon belül ezt is húzni kell. Lehet, hogy nem bírja a szervezetem a gyökértömött fogat?

Szóval nem biztos, hogy annak a fogával van baj, aki elhanyagolja.

2013. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom, ez csak zárt kürettálás, ennél van rosszabb is, a nyitott, amikor varrnak is.:) Nekem olyat csináltak, quadránsonként, 4 alkalom volt, utána 3 havonta kontroll, zárt küretek folyamatosan, antibiotikumok, majd egy év múlva miután hiába mostam, öblögettem napi 5x, mégis kihúztak 6(!) fogamat. Közben még kilukadt kettő, és azt veszem észre, minél többet járok fogorvoshoz és minél többet mosom, öbölögetem, annál kevesebb fogam lesz és egyre csúnyábbak. Ráadásul ezzel, hogy a csont is pusztul, a beültetésre is kevés remény van, vagyis a tartós beültetésre. Amit tehetsz, hogy olyan dokihoz menj, aki tényleg szimpatikus, az enyém annyira nyugodt és bizalmat áraszt magából, hogy nem félek tőle egyáltalán, sőt majdnem szeretek oda járni. Szerezz be erős fájdalomcsillapítókat (Donalgin), hogy ne kelljen félned a kezelés utáni fájdalomtól. Amikor megyek a dokihoz én előtte egy órával beveszek egy algopirint és 5 perccel azelőtt, hogy behívna, elszopogatok egy Mebucaint (ebben van lidocain, és így az injekció sem fáj annyira) és hogy ne bőgjem el magam rendszeresen szedek B vitamin komplexumot, ez meg nyugtat. Valahogy így lehet átvészelni, de arra fel kell készülni, hogy életed végéig járni fogsz 3 havonta, mert ha nem, semmi értelme a kezeléseknek.
2013. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már szerencsére túlvagyok egy nagy fogászati hercegurcán,szerencsére ilyen paradontológiai problémám nincs,csak sima fogkőeltávolítés és polírozásra járok 4-5 havonta,mert alul elég gyorsan visszajön.Na szóval nekem is megvolt a kálváriám az utóbbi 1-1,5 évben:2 gyökérkezelés,egy sikeres,egy siketelen,jóég tudja hány fogam tömése és töméscseréje,valamint 2 kihúzott fogam implantátumos pótlása.Most már persze nem esik nehezemre elmenni fogorvoshoz,ha valami nyűgöm van.
2013. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! A fogágybetegség, amiről itt szó van, sajnos elég csúnya dolog, és a gyerekeitek örökölhetik is, szóval érdemes foglalkozni a fogakkal...A családban a testvéremnek van, és egyre rosszabb a helyzet, pedig nagyon fiatal még.

A nyitott kürettálás a lézeres fogászaton viszont nagy eséllyel elkerülhető! Érdemes utánajárni, mert így nem kell felvágni a fogínyedet, és gyorsabban gyógyul a betegség.

2015. márc. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!