Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér foltok a fogakon, miért...

Fehér foltok a fogakon, miért van? Lent bôvebben.

Figyelt kérdés
Szóval tegnap lettem beteg /láz, orrfolyás, köhögés, végtagfájdalom, egyszóval influenzás/. Ma reggel arra ébredtem, hogy a fenti metszôfogaimon, fehér foltok alakultak ki. Nem szeretnék fogorvoshoz menni egyenlôre, mert betegen érdekes lenne, hogy míg vizsgál én ott mindjárt megfulladok... :D "gugliztam" is, hogy mitôl lehet, de annyira eltérô válaszokat láttam, hogy belekavarodtam az egészbe. Olvastam valami fluorózisról, de az elvileg kisbabáknál alakul ki én meg 14 éves vagyok. Arra szeretném (fôként) megtudni a választ, hogy miként tüntethetem el ezeket a foltokat? És van köze a a betegségemhez? Arra is gondoltam, hogy mindig a számmal veszem a levegôt, és emiatt, de ez valószínüleg hülyeség...vagy nem tudom. Nagyon megköszönném ha segítenétek, mert eléggé egy mosolygós ember vagyok és a fogorvosom is többször megjegyezte, hogy milyen szépek a fogaim, meg rendezettek, pedig sose volt fogszabályozóm, meg semmilyen komolyabb beavatkozás nem volt a csontfogaimmal. Engem nagyon zavar ez az esztétikai probléma, úgyhogy nagyon megköszönném ha segítenétek!
2013. febr. 17. 08:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést: * valószínûleg
2013. febr. 17. 08:57
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megoldottam a " problémát". Mégse lehetett hülyeség a feltételezésem, hogy azért történt ez mert a számon vettem a levegôt, mert ilyenkor ugye kiszárad a száj és nincs nyál a számba. Olvastam olyanról, hogy a nyál mossa le a plakkot és a baktériumokat, de ha nincs nyál nincs tisztítás és kialakulhatnak ilyen foltok. Kitaláltam, hogy akkor rágózok / cukormentes/, mert a mentolos/édes dolgoktól több nyál termelôdik / legalábbis nekem így szokott lenni/. Azóta szemmel látható a változás pedig nem régóta rágózok.. szóval nekem ez bevállt. Azért majd ha meggyógyultam, meglátogatom a dokit, nehogy véletlenül valami ennél komolyabb dolog álljon a háttérben... addig pedig kínzom azt a szegény rágót... :))
2013. febr. 17. 09:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó olvasni,ilyen kérdéseket,amiket a kérdező megválaszol saját magának!értékelem a tereferéteket :-)
2013. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
😂😂😂😂😂
2021. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!