Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lepedékes állandóan a...

Miért lepedékes állandóan a nyelvem?

Figyelt kérdés
Már régóta lepedékes a nyelvem, és nem tudom már hogy mit csináljak. Bár elsősorban arra volnék kíváncsi, hogy milyen okai lehetnek ennek. Nem tudom milyen ételek ill. italok válthatják ezt ki, de tudtommal semmit sem eszek vagy iszok állandóan. Ötletek?

2013. febr. 17. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne egyél túl sok cukros ételt, mert a cukor is okoz lepedéket. Fogmosáskor a nyelvedet is tisztítsd meg fogkefével és fogkrémmel, vagy van valami speckó nyelvtisztító is, és próbáld ki a Listerine valamelyik változatát, tapasztalatból mondom, hogy nagyon hatásos. Csíp, de jó.
2013. febr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem évekkel ezelőtt amikor még magas volt a cukrom, akkor volt lepedékes a nyelvem, akkor nem tudtam én se miért, de már tudom, h gombásodás volt. Ahogy írták előttem, került a magas szénhidrátos kajákat, az a gombák táptalaja.
2013. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2013. febr. 28. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:

gomba lehet.


[link]

2013. márc. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a fogorvosom, hogy teljesen normális. mindenkinek lepedékes a nyelve néhány órával fog-(és nyelv-)mosás után.
2013. márc. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát de nekem majdnem állandóan..bár van hogy jobban, van hogy kevésbé. Érdekes.
2013. márc. 8. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!