Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jujj! Fájni fog, kifogják...

Jujj! Fájni fog, kifogják húzni mind a négy, még ki nem bújt bölcsességfogaimat, fogszabályzó miatt? Félek.

Figyelt kérdés
Fogszabályzót kapok, és "túl sok" fogam van, ezért el kell távolítani a bölcsességfogaimat, (az alsók ki sincsenek bújva:(( .... Nagyon félek!!!!!! Írjatok légyszíves tapasztalatokat is! :))

2013. márc. 3. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerre operálták ki mind a négyet kb 12 éve, egyik sem volt kibujva, ki sem fértek volna és veszélyeztetteék az ép fogaim gyökerét. Egyáltalán nem bántam meg mivel igy le van róla a gond örökre. Igen fájt, kb 2 hétig, meg macerás volt enni, de még midnig jobb mint egyik barátnömnek akinek 2 hetente húztak egyet igy ö 8 hétig szenvedett összesen. én csak 2. Addig nem tudsz menni sehova mert nem szalonképes az ember feje, de túl lehet élni nyugi.
2013. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egyszerre szedték ki mind a 4-et, tavaly májusban. Nem tudtam motorral iskolába menni, mert nem ment rá a fejemre a bukósisak... Amúgy pénteken operáltak és hétfőn már mentem. A hétvége pocsék volt, az azt követő hét kellemetlen de nem vészes. Egy hét múlva volt varratszedés, addigra 90 %-ban elmúlt és a műtét után 10 nappal már csak az emlékek maradtak. (azt meg az idő úgyis megszépíti :D) Kitartás, sokan túlélték már! ;)
2013. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Húú nekem 2 hétig nagyon durva volt a fejem, addig nem is mehettem suliba. De ha megeröltettem pl sokat rágtam, ebszéltek még volt hogy bedagat picit 3 hét elteltével is. Eleve csak 2 hét utén vették ki a varratokat és én pont akkorra kaptam szájzárat.. Ebböl is látszik mindneki más. Na de mondjuk az sem mindegy hogy mütik-e vagy huzzák nekem majdnem másfél órás műtét volt altatásban. (első voltam)
2013. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, a fogszabi után jobban fognak fájni a fogaid!Hasonló cipőben jártam,csak nekem a sorrend volt felcserélve.1 év fogszabi után húzták ki a bölcsességfogaimat.Hát ahhoz képest,ahogy akkor fájt mikor feltették a fogszabit,az egész állkapcsom,fogakkal,ínyekkel,ajkakkal együtt...1hónap szenvedés volt..:DElől az ínyem begyulladt,hólyagos gennyes volt alul,enni eleve nem is tudtam,ez csak rásegített...számat végig kikezdte,sőt még a nyelvemet is véresre dörzsölte.Lehet én voltam ilyen peches,de nekem szörnyű volt.:/Tapasztalatom szerint inkább a fogszabi első hónapjától félj,mit ettől..
2013. márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!