Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Napi egy bögre zöld teától...

Napi egy bögre zöld teától sárgulhat a fogam?

Figyelt kérdés
Dohányzást hagytam abba, ebben a zöld tea is nagyon segít. Nem lipton, hanem valami japán zöld tea, még a dobozán is japánul van írva. Napi egy bögrét iszok meg vele, ez sárgíthatja a fogaim? Megjegyzem, 6 évig cigarettáztam és fehérek a fogaim. De néztem ahogy a bögre elbarnul a teától, a fogaim is így járnak? Köszi a válaszokat :)

2013. márc. 21. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, elszíneződhet, de az esti nagyon alapos fogmosás ezt megelőzi. A fekete teától még hamarabb elszíneződne, a zöldtől csak lassabban, és kevésbé, de nekem is elkezdte színezni, mikor naponta ittam. Mondjuk nem egyik napról a másikra, hanem hónapok alatt. :-)


Viszont önmagában ártalmatlan, max nem néz ki jól, ha a front fogaidon jelentkezik. A zöld tea egyébként állítólag jó a fogaknak, ezt leszámítva.


Egy tipp: az Odol-Med-3 Extreme fogkrém nálam szépen eltüntette az elszíneződéseket. Meg a fogorvos is könnyen le tudja szedni.

2013. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De a lényeg, hogy ha be is sárgul kicsit az orvos le tudja szedni, értem. Köszönöm a válaszod!:) Egyébként fogat napi 2-3x mosok és sokat rágózok. Remélem nem lesz gond:)
2013. márc. 21. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!