Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foggyökér gyulladás átterjedhe...

Foggyökér gyulladás átterjedhet egyik fogról a másikra?

Figyelt kérdés

Múlthéten pénteken kihúzták a fogamat aminek a gyökerén nagy gennycsomó volt,az egész arcom el volt torzulva annyira meg volt dagadva,és be volt gyulladva az ínyem.

Kaptam antibiotikumot azt szedtem.

Azóta ugye eltelt már jópár nap, az arcduzzadás lement de a kihúzott fog és a közvetlen mellette lévő fog felett meg van dagadva az ínyem nagyon piros és nagyon fáj.

Mitől lehet ez???Átterjedt a gyulladás és tele van annak is a gyökere gennyel vagy csak a húzás és a nagy gyulladás miatt van még ott és fáj???


2008. jún. 10. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
gyulladt és feltelt gennyel. le kell szívatni és lehet hogy antibiotikum is kell . Menj vissza, mert nagyon közel van az agyhoz és veszélyes a genny oda is eljuthat. másik antibiotikum, vagy fertőtlenítés szükséges!
2008. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy vegyél Corsodil szájöblögető oldatot (DM, Rossmann, Tesco..gyógyszertár.)
2008. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szedtem antibiotikumot 625mg-os augmentint napi 4-et,és minden nap öblögetek corsodyllal.

Hogyan tisztítja ki a doki???Fáj??

2008. jún. 10. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem még ilyet nem csináltak, de a józan ész azt diktálja, hogy először érzéstelenít majd vmi injekciós tű szerőséggel beleszúr a gyulladt részbe és leszívja. Ha a múltkor volt foghúzásod és "túlélted" akkor ezt is ki fogod bírni.
2008. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Be tud gyulladni a húzás helye is ,de azért nem megy rögtön az agyra ez hülyeség.Át tud terjedni másik gyökérre de valószínű az is beteg volt már és most ,hogy megbolygatták ezért gyulladt be.De egy foghúzás pláne egy felső fogé komplikáltabb mindig az arcüreg miatt,amiatt is begyulladhatott vagy nem tisztították ki az üreget a húzáskor rendesen és azért fertőződött el.A corsodilt úgy felejsd el ahogy van!!Az csak árt!Még a nyelved is kiszőrösödhet és ez nem vicc!!!VEgyél betadint és egy deci vízben kb 4kiskanál betadint keverj el és azzal öblögess.Százszor jobb!!!De mindenképpen mutasd meg dokinak,lehetőleg másiknak is mint aki csinálta-én legalább is máshova mennék az tuti.Aztán ha gond va a doki hibájából akkor elgondolkodnék mihez folyamodjak jogilag...de ezt csak akkor ha bizonyítható a doki hibája-mert ez is előfordulhat.Egy fogtechnikus...
2008. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia.Egy foghúzásról beszélünk!Gondolj bele hogy ott egy nyílt seb keletkezett.Idő míg begyógyul.És a genny, is ki fog tisztulni, csak ne piszkáld.A gyulladás lassan múló dolog ,ne aggódj, el fog múlni.Nekem 3 hét kellett .Ha nagyon fáj, és kétségeid vannak nyugodtan menj vissza a dokihoz, az nem árt ha rákukkant.
2008. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem a doki azt mondta, hogy nekem is be van gyulladva a gyökér, de ép a fogam, ezért nem kellene szerinte kihúzni a fogat, írt fel Dalacint és azt mondta, hogy hétfőn mutassam meg akihez tartozom!

Baromira fáj!!! Mit tudok tenni addig is? Vagy mit fog mondani a másik? Hogy tudom enyhíteni a fájdalmam?

2009. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!