Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Porcelán vagy fém fogszabályzó?

Porcelán vagy fém fogszabályzó?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb?

Melyik a hatásosabb?



2013. márc. 25. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nkem fém fogszabályzóm volt! Osztálytársamnak porcelán! Nekem rendbe jött 1 év alatt neki fent volt 2 évig és nem tökéletes! Remélem megteszi a válasz :)
2013. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma már kb. egyformán hatásos mindkettő, bár a fém még mindig gyorsabb egy kicsit, jobban meg lehet húzni, de a modernebb fogszabályzóknál már nem jelentős a különbség - többet számít, hogy hol csináltatod és hogy milyen az orvosod.

Az esztétikus fogszabályzó (lehet porcelán, műanyag vagy mesterséges zafír is) átlátszó vagy fogszínű, tehát kevésbé látszik, viszont pl. ha kis gumik vannak rajta, azok könnyen elszíneződnek, illetve könnyebben letörhet a brekett, vigyázni kell rá. Hátrány még az ára - drágább, és ha jól tudom ezt 18 alatt se támogatja a TB.

Én azt mondanám, ha fiatal vagy, legyen a fém, úgyis minden második tininek van, ha már ebből kinőttél és nem is kapsz TB-támogatást, akkor érdemes elgondolkozni. Persze nem ciki később sem a fém fogszabályzó, ha téged nem zavar, akkor másokat se fog, egyes-egyedül attól függ hogy te melyiket viselnéd szívesebben - na meg hogy ki tudod-e fizetni. ;)

2013. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is most lesz fogszabályzóm, engem zavarna a fém, azért mert nagyon látszik, de valakinek ez nem számít. Nekem tuti porcelán lesz.
2013. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elmúltam 18, nekem felső fém 120ezer lenne, porcelán 150 és azt mondta hogy csak a kinézete más, úgyhogy mi inkább kifizetjük a porcelánt.
2013. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem fém van, 22 éves lány vagyok.

A fém 130/fogsor volt, a porcelán 180/fogsor lett volna, részben emiatt is döntöttem a fém mellett.

Csak ha egy árban lett volna, akkor választottam volna a porcelánt. :)


Egyébként mindkettő ugyanolyan hatásos, a fém fémen jobban csúszik, mint porcelánon, így valamivel tényleg hatékonyabb a fém, de ez abszolút elhanyagolható.

2013. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hatása ugyan az! Hülyeség, hogy a porcelán nem használ...

Viszont picit lassabb... És drágább is.

2013. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!