Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Még mennyi idő, hogy teljesen...

Még mennyi idő, hogy teljesen lecserélődjön a fogazatom?

Figyelt kérdés
Kb fél év múlva töltöm be a 14. életévemet, és még mindig van egy pár tejfogam. Éjszakai fogszabályzóm van, használom is. Nem kedvelem túlságosan az orvosomat, de bízok benne. Viszont szerinte nagyon különös, hogy alul még van két hátsó tejfogam, bal fent ugyanaz, jobb fent meg még 3!!! Az orvosom már azt hitte, nincs is felnőtt fog az ínyemben, ezért fogröntgenen is voltam, ott kiderült, hogy a fogínyemben fogtorlódás van, ezért nem estek még ki. Ez megnyugtató, de akkoris, körülbelül háromnegyed év alatt nőtt ki a bal szemfogam. Elég nagy kínszenvedés, mert nehéz takargatni. Már érzem, a jobb négyesem mindjárt kiesik, de még mindig remegek a gondolattól, hogy ez fél év szenvedéssel, takargatással jár. Aztán még várhatok a többire, és csak azután kaphatok fogszabályzót. Ez körülbelül 3-4 évnyi szenvedés! Nem tudom mit tegyek, mivel nyugtassam meg magamat. Kihúzassam? De akkor ott lesz egymás mellett két luk. Mit tegyek? Ti mit tennétek?

2013. ápr. 2. 15:39
 1/2 anonim válasza:
Hát nem akarlak elkeseríteni, de nekem 25 évesen nőtt ki az utolsó végleges fogam.
2013. ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

LooL

Nekem 12 évesen már minden tejfogam kiesett :P

:))

Lol xD

2013. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!