Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudtok a belső fogfelületr...

Mit tudtok a belső fogfelületre elhelyezett fogszabályzóról? Kevesebbet ér mint a külső? Vagy ugyanolyan? Okoz valami gondot? Beszédben okoz problémát?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

én a rendelőben látott-előtte-utána képek alapján azt állítom,hogy az utána képeken nem volt olyan tökéletesen 100%os az illetők mosolya,mint a hagyoműnyosoknál.

a belső ragasztású nagyon nagyon drága, és több gondot okoz beszédnél,míg külső ragasztású felsérti a szájat,max a szájkerekítéseknél okoz elején zavart (de viasszal ki lehet küszöbölni,meg hozzászokással), a belső mindig útban van a nyelvednek!! én szerintem nincs sok értelme, nem is tudnék okot mondani hogy valaki miért kéne azt válassza.

2009. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, kiskoromban csak éjszakai fogszabályzóm volt. Azt se hordtam sokáig, mert iszonyatosan fájt tőle a fejem és az állkapcsom, annyira, hogy sírtam és minden levételnél attól féltem, tövestül potyognak ki vele a fogaim... Tudom, hogy a fogszabályzó fájdalmat okoz, de ezt azért mai fejjel sem tartom normálisnak. Valószínűleg túl szorosra volt húzva elsőre, de annyira meggyűlöltem, hogy nem mentem vissza vele a fogorvoshoz.


Kinézetre akkora szükségem nincs rá, szerencsére szépek és egyenletesen nőttek a fogaim. Viszont a felső fogsorom kicsit kifelé dől, harapásnál teljesen hátul van az alsó. Ez nem mindig látszik, csak ha mondjuk nagyon nevetek, normális szájtartásnál nem észrevehető.


Ettől függetlenül bizonyos szintig mindig zavart. Hogy miért belső? Természetesen esztétikai szempontból. Tudom, ne számítson, de számít.:) Másrészt, mint mondtam így is előre dől a felső fogsorom, el sem tudom képzelni, milyen lenne fogszabályzóval. Kinyomná az ajkam... Mintha fel lenne fújva. Szóval jobban szeretnék belsőt.. DE! Erősen félek, hogy selypítenék vele.:( És attól is, hogy felsérti a nyelvet.

2009. szept. 21. 14:17
 3/7 anonim válasza:

Nekem most vették le a fogszabályzót 1 hete. (1,5 év után)

Az tény hogy nem kellemes.

Különbség van a levehető és a fix készülék között:

A fix készüléket, gumikkal húzzák meg, azaz összekötik a beketeket, és úgy mozgatják a fogakat.

A kivehetőnél viszont ha jól emlékszem akkor középen állítják egy kis csavarral.

Azért érezted úgy mikor kivetted, hogy ki fognak esni a fogaid, mert nem tartotta semmi, és nem voltak kikötve.

A fix készüléknél egy ívhez vannak erősítve, és így nem tudnak mozogni. Ennél nem lesz ilyen érzésed, csak fájni fog.

Ha a belsőt választod, akkor is mindegy fájdalom szempontjából, mert mindegyiknél úgyanúgy kell mozgatni a fogaidat.

Ha külsőt választasz akkor 1 hétig furcs lesz, és utánna megszokod, és nem lesz szilikon szád :)

Ha a belsőt akkor meg beszélni nem fogsz egy darabig :)

2009. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok:

attól ne félj,hogy kinyomja a szádat,nekem nagyon előreálltak a fogaim és fogszabi felrakás után is betudtam csukni a számat,ráadásul úgy,h sokan hetekkel rá vették észre h van fogszabim,.de csak mert beszédnél látták.

amúgy vannak olyanok amik nagyon láthatatlanok,egy vékony ív látszik csak, azok abszolút nem cikik felnőttkorban sem! tényleg szinte észrevehetetlenek

amúgy lehet estivel megoldható, ki kell bírni

de véleményem szerint a belső akadályozna a beszédben, a nyelvedet szétszedné. a pöszögés stb rosszabb sztem

2009. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hogy milyen tipusu fogzabalyzot kaphatsz az nem csak attol fugg, hogy milyet szeretnel hanem az anatomiai helyzettol is. a belso fogszabalyzot nehezebb uralni az orvosnak, persze szakember valogatja.
2009. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom mindenáron megszabni az orvosnak hogy mit csináljon, ha lehetséges ha nem, csak tájékozódom.:) Mert a belsőről keveset tudok.
2009. szept. 22. 18:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt gyűjtöm róla a tapasztalatokat, ha valakit érint vagy érinteni fog a téma: [link]
2011. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!