Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, ha félek a tűktől,...

Mit tegyek, ha félek a tűktől, és ez van a fogammal?

Figyelt kérdés
Teljesen egészségesek a fogaim, erősek, de az egyik rágómnak szürke a teteje. Nem fáj, és nem szeretném, ha tovább romolna, de fogorvoshoz meg akkor sem mennék el, ha a halálomon lennék. Volt már rá példa. Esetleg el tudnám tüntetni valahogy azt a kis szürke részt a fog tetejéről? Esetleg lehet, hogy fogkő?? És ha elmennék fogorvoshoz, akkor tudnátok mondani fogászatokat, ahol nem tűvel érzéstelenítenek? Sajnos tűfóbiás vagyok, azt sem bírom, amikor oltást kapok, vagy vérvételre megyek, csak ha nagyon megerőltetem magam. Szerintem ha a szám közelébe kerülne egy tű, akkor kiugranék az ablakon. De nem szeretnék fogorvoshoz menni, mit tegyek??? :(

2013. ápr. 8. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pedig előbb-utóbb kénytelen leszel elmenni. Minél kisebb a lyuk,elváltozás a fogadon annál kevésbé fog fájni.Amúgy nem kötelező az érzéstelenítő inj. Régen, az "őskorban" nem is adtak csak húzásnál,úgyhogy tapasztalatból mondom,hogyha pici a lyuk érzéstelenítő nélkül is simán kibírod.
2013. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, pont az a baj, hogy nem lyukas. Csak picit elszíneződött a teteje, és nem lyukas, de nagyon félek, hogy ki fog lyukadni. Fogorvoshoz pedig tényleg nem tudok elmenni. :( Egyszer elmentem, mert régen letört egy (tej)fogam, és ki kellett húzni, holott később már magamnak húzgáltam. És nem is kaptam injekciót, csak spray-t, de így is majdnem elájultam. Úgyhogy olyan helyre, ahol tűvel kezelnek, nem megyek.
2013. ápr. 8. 17:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Vannak helyek, ahol hipnózissal érzéstelenítenek. Ez nyilván drágább.
2013. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

De ha csak spray-t használtál, akkor mitől ájultál el majdnem? A tejfog kihúzásra rendes érzéstelenítés nélkül persze hogy fáj, ez nem meglepő, de ezt nem írtad.


Mindenesetre azt tudom javasolni, hogy minél előbb menj el. Attól még, hogy szürke, nem biztos, hogy van lyuk (nekem van egy csomó szürke, ahol nincs lyuk). De lehet ott egy pici lyuk, amit nem látsz. Amíg pici, érzéstelenítés nélkül is simán be lehet tömni. Minél gyakrabban mész ellenőrzésre, annál kevesebb idje van az új lyukaknak nagyra nőni, és annál inkább be lehet majd őket tömni minden nélkül.


Azt is simán meg tudod beszélni a fogorvossal, hogy ha a közeledben elővesz egy tűt, akkor soha többet nem jössz vissza, úgyhogy inkább ne próbálkozzon ilyennel. Kényszergyógykezelés nincs, nem fog rákényszeríteni semmire.

2013. ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Lantos Szilvia ***** válasza:
Nem kell feltétlenül érzésteleníteni, ha mégis tömésre kerül a sor, hiszen nem biztos, hogy annyira vészes a helyzet. Elvileg akkor fájna a fúrás, ha gyulladt a fogad, dehát itt ebben az esetben nincs ilyen. A fogkő szerintem inkább ilyen sárgás, barnás színű és inkább a fogíny körül alakul ki. Amúgy egy szúrás kevésbé fáj, mintha fúrnák a fogad és elkap egy idegszálat. Én ma voltam fogásznál és a szúrást nem is éreztem. Igaz most semmit nem érzek :)
2013. ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sőt sok helyen rövid altatásban is végzik a fogászati beavatkozásokat.Mindenesetre menj el fogorvoshoz,h megmondja kell-e egyáltalán kezdeni valamit azzal a foggal.
2013. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy,ha ott vagy csukd be a szemed,elég ha Ő nézi,h mit csinál. Mert,h ekkora elváltozás,ha van is valami gond fájni nem igen fog.
2013. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor úgy tűnik el kell mennem. :( Viszont komolyan mondom, ha tűt hoz a közelembe (ma is kaptam a karomba) akkor én nem megyek vissza. Inkább elmegyek egy altatós dokihoz, de akkor tényleg elmegyek. Köszönöm a válaszokat! Drukkoljatok. Még soha nem voltam fogorvosnál, csak vizsgálaton, meg amikor húzták a tejfogam, de az még nem volt maradandó. Mindegy, lesz ami lesz.
2013. ápr. 9. 19:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Altatni nem fognak, ezt most megmondom. Még drága magánklinikán sem vállalják be, ha nem muszáj, pénzért sem. Akár mennyire is rutin dolognak tűnik, nagyon nagy a kockázat, amit nagyon kevés fogorvos vállal be.
2013. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az biztos, h egy tömésnél nem altatnak könnyen,de láttam már olyan hirdetést,ahol altatást ajánlottak.Bár én is túlzásnak tartom. Túl fogod élni,szerintem könnyebben,mint gondolnád.
2013. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!