Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a véleményetek a Lidl-ben...

Mi a véleményetek a Lidl-ben most kapható Dentalux márkájú elektromos fogkeféről?

Figyelt kérdés

*3 Tisztítási funkció: Normál / Masszázs / Kímélő

*2 perces időzítő

*8 cserélhető fej, ínykímélő sörtékkel

*Készülék beépített Ni-MH akkuval és indukciós töltővel

*Falra szerelhető tartó


5000 FT


2013. ápr. 10. 20:08
 1/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki reagált rá! Jah, senki nem reagált rá!

Remélem most már a kiemelés után azért fog valaki értelmes válasszal szolgálni!

2013. ápr. 13. 13:49
 2/8 Jabby válasza:

Számomra túl "erős", mintha légkalapáccsal vernék a koponyámat.

Egy év használat után vagy a töltő, vagy az akku megadta magát, éppen a múlt héten kukában végezte.

2013. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszod!

Másodszor pedig kérdezném, hogy ugyan ezt használod, mert ha igen, akkor 3 funkciója van és mindegyik "erős"?

Illetve most, hogy kukáztad, akkor azt vissza térsz a normál fogkefére vagy választottál egy másik elektromosat, ha választottál egy másikat, akkor melyiket?

2013. ápr. 21. 11:37
 4/8 Jabby válasza:

Mindhárom funkciójánál mintha kalapáccsal verték volna a koponyámat, ezért maradtam a hagyományos fogkefénél.

Igazából 4 éves gyerekem használta a Dentaluxot, ő viszont élvezte. Nekem szinte fájt.

2013. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Nos ellentétben az előző hozzászólóval, nekem jó véleményem van róla:


Tettszik, hogy ennek valóban elfordul a feje fogmosás közben is, nem úgy mint a Braun, amit előtte használtam. Mert az üresen mozgott ugyan, de a fogamhoz nyomva már épp csak rezgett.

Sőt - ez egy kicsit talán hátránya is - ha túl erősen nyomom épp a töltőről levéve amikor még túl nagy az akku feszültsége, képes eltörni a fej tengelyét, aminek a következtében az murisan rezeg, de fogmosásnál ennek ellenére ugyanolyan jól tisztít.

Az agyamat nem akarja szétütni, de hatékonyan tisztít! (Ízlések és pofonok különbözőek: ennek a feje megteszi az a kb. 90°-os fordulatot oda-vissza, nem csak úgy csinál mintha... Nekem ez kellett, lehet ez másnak erős.)


Megjegyzem, és ez más akkus cuccra is érvényes, hogy nem szabad mindig a bedugott töltőn tartani, hanem ha lemerült fel kell tölteni és akkuról használni amíg újból ki nem merül. Én egyedül használom, egy hétig biztosan, de nem számolgattam a napokat tovább is, kitart napi 2x-i fogmosással úgy, hogy már több mint 2 éve használom minden nap és még bírja az akku!

Viszont valóban, ha feltöltött és egész éjszaka töltőn volt és reggel használat előtt közvetlenül veszem le a töltőről, akkor nagyon erős, vigyázni kell vele. De ha valaki ismeri a Ni-MH akkuk karakterisztikáját, akkor tudja, hogy ilyenkor 1,44V de akár több is lehet az akkufesz a névleges 1,2V helyett, emiatt a motor is sokkal erősebb ilyenkor, de ez nem a fogkefe hibája! Ha töltés után hagynám 1-2 órát pihenni, akkor ez a jelenség nem lenne, de szerintem élő ember nincs aki erre (is) külön figyelne. De valódi problémát ez nem jelent, csak nem szabad nagyon nyomni ilyenkor a foghoz (Egyébként sem kellene, de a szokás az szokás... :-), és az alacsony fokozatot kell használni!


Én legjobban a harmadik, azaz a pulzáló fokozatot szeretem rajta. Piszok jó!

Az időzítő is tetszik: nem csipog, hanem az ütemet töri meg egy rövid időre 30 mp-enként, illetve kicsit hosszabban a 2. percnél. Jó ötlet!


Ja még egy negatívum: nem szereti a túl sok fejcserét. Azaz amikor a feleségemmel minden nap felváltva használtuk, hamar kikopott a fej bajonett zárja és néha előfordult emiatt, hogy fogmosás közben elfordult a fej és ledobta. Mióta mindkettőnknek van külön-külön, azóta nincs ilyen gondunk.


Egyetlen bánatom, hogy bár jó sok tartalék fejet vettem hozzá anno, már fogytán vannak és hónapok óta nem találom a miskolci áruházakban. (Így tévedtem ide is, hogy a neten kerestem tartalék fejeket.)


Tuti van, és lesz is még, mert a német honlapjukon rajta van, de itt M.o.-on csak akkor láttam eddig, amikor épp akciós. Mostanában meg nem volt az sajnos...


Ha tudtok valahol, akkor szóljatok kérlek!

2014. máj. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sshhiitt válasza:
Most lattam a Lidl-ben, 8 darabos kiszerelesben 1300-ert!
2015. ápr. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz az infót, éppen aktuális lett megint!
2015. máj. 1. 09:49
 8/8 anonim válasza:

A kérdés gondolom már nem aktuális, de leírom a tapasztalatom, hátha másnak is segít.


Nekem az akkuval volt gondom. Ni-Mh akkusat vettem ami kb két és fél év után teljes töltés után is nagyon gyenge lett, alig mozgott a fej, ha picit erősebben nyomtam a fogamhoz meg is állt. Mindig teljes merítés után töltöttem csak (ilyenkor maxra).

Garanciában (3 év volt rá) kicserélték és Li-ionost kaptam amit ugyanúgy töltöttem. Ennél két év után megbolondult az akku. Az egyik teljes töltés után el sem akart indulni csak sípolt magas, közepes vagy pulzáló hangon és több próbálkozás után a piros akku lámpa villogott (az időzítésnél amúgy soha nem sípolt, csak működés megszakítással jelzett). Újra töltőre tettem és pár óra után, újra teljes töltést mutatott, majd megint csak sípolt.

Már épp kukázni akartam, amikor valahol olvastam, hogy más típusú készüléknél volt hasonló hiba ha bekapcsolt állapotban tették töltőre. A következő töltési próbálkozásnál már figyeltem erre és az első kettőnél csak épp megmozdult a motor, de a harmadik után elindult és remekül megy. Lehet ezt nem jó teljesen lemeríteni.

2017. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!