Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő míg elkészül egy...

Mennyi idő míg elkészül egy fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek! 16 éves vagyok, és lehet, hogy lesz fogszabályzóm. Mennyit kell akkor várnom rá ha nem maszek embernél csináltatom A barátom azt mondta, hogy egyik ismerősének 3 évet kellett várnia! :O Ez lehetséges? Ugye nem? Pls válszoljatok!

2013. máj. 2. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A kivehetőt a fogtechnikus csinálja, a rögzítettet pedig azonnal beteszik. Fogszabályzással csak olyan orvos foglalkozhat, akinek megvan az erre jogosító szakvizsgája, tehát csak nagyon kevesen specializálódtak erre a szakra, ezért hosszabb lehet a várólista.

Az, hogy mikor teszik fel, sokmindentől függ: a kivehetőt általában tejfogazatban (tehát 12 éves korig), a rögzítettet pedig maradó fogazatban (15 éves kortól) szokták alkalmazni. 18 év alatt még fejlődésben vannak az állcsontok, ebben az időben még könnyebben elmozdíthatók a fogak - érdemes ilyenkorra tenni a fogszabályzást, de persze lehet felnőtt korban is.

A másik, ami még eltolhatja a készülék átadását, a megelőző fogászati beavatkozások: fogeltávolítás, teljes tömésterápia, depurálás, fogpótlás, fogágy betegségek kezelése, sebészi plasztikai beavatkozások (pl. ajakfék kisebbítése), illetve a beteg megfelelő együtt működése (otthoni szájhigiénia, kezelésekre járás...)

2013. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha már beszéltél a fogorvossal és levette a mintát kb, egy hónap alatt megvan a készülék és mehetsz felrakatni.
2013. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönööm szépen! remélem nem fognak kihúzni ép egézséges fogakat :/
2013. máj. 3. 07:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia nekem március 22-én vették le a mintát, és most május 9-én rakják fel. De nekem közbe ki is húztak 4 fogat!
2013. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem több mint fél éve vettek mintát de műtöttek mert buldogharapásom volt így a műtét után rögtön megkaptam a hirakszos fogszabályzóm amit ugye fél éve hordok de májusba voltunk fenn és azt mondták h leveszik a hirakszos fogszabályzóm és feltesznek alsó felső állandó fogszabályzón .......így én júliusba kapom meg vagyis én 2 hónapot várok a fodszabályzómra.....:) de nekem pesten csinálták .....és én asszem maszek ember csinálta 12/L
2013. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nekem nem kell kihúzni semmi fogamat végül, azt mondtál de én állami helyen csináltatom majd:)
2013. máj. 11. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!