Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogpótlás hogy működik 17 évesen?

Fogpótlás hogy működik 17 évesen?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és elképzelhető, hogy jobb oldalt felül az egyik fogamat ki kell húzni. Na már most ha ki kell, akkor utána tudom valahogy pótoltatni a fogat? ÉS ha igen, akkor azt hol és mennyiért? És maga a procedúra milyen?

2013. máj. 6. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a fogorvossal kell megbeszélni, körzetin csak az anyag árát kell kifizetni, maszekben pedig az orvos munkáját is (szóval ez jóval drágább). A fogpótlás típusáról is vele kell beszélni, illetve a készítés menetét is részletesebben ő magyarázza el. Lehetséges megoldások:

Ha implantátumot csinálnak, akkor egy fémet ültetnek a gyökér helyére. Utána pedig lenyomatot vesznek és ez alapján elkészítik a koronát. (ez eltart egy kis időbe, addigis ideiglenes koronát tesznek rá).

Híd esetében a szomszédos fogakat le kell csiszolni. A lecsiszolt csonkok fogják megtartani kétoldalról a hidat. Ezt nem ajánlanám, mert egészséges foganyagot kell lefaragni hozzá a fogakból, ráadásul ilyen fiatalon.

2013. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég felül az 5ös fogam kihúzták. Úgy gondoltam majd pótoltatom, de azt mondta a doki, hogy ami 2 fog még mögötte van az előrébb fog torlódni a többihez. Páromnak és édesanyámnak is így történt, húgomnak viszont nem. Úgy vagyok vele, hogy nem látszik nevetésnél még várok tényleg előre fognak e jönni a hátsó fogak, ha nem akkor pótoltatom. Anyukámnak egyébként most fognak hidat csinálni 4 fogról van szó neki 65.000körül lesz. van ilyen csavaros implantátum, de úgy hallottam az nagyon húzós árba.
2013. máj. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy 17 évesen valószínűleg egy rágófogamnak annyi.. Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 6. 16:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak hogy megnyugodj egy picit, én 13 voltam, mikor egyik reggel felébredtem és a jobb alsó 6-os fogam félig ki volt emelkedve az ínyből és egy icipicit fájt, a számat összezárni nem tudtam tőle, mert magas volt.. hullanak a fogak..
2013. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!