Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kicsit visszaálltak a fogaim....

Kicsit visszaálltak a fogaim. Megint felrakják az állandó fogszabályzót?

Figyelt kérdés
2 és fél évet volt fönt, és november végén vették le. Kaptam éjszakait és felülre meg alulra is a fogaim belső részére egy rögzítő huzalt. Az éjszakait nem nagyon tudtam hordani mert öklendeztem tőle, de a rögzítő huzalok ott tartották. Most megint behívtak a rendelőbe ellenőrzésre. Az alulsó metszőfogaim közül a jobb oldali befelé áll, magyarul elmozdult, mivel alulról leesett a rögzítő huzal. Alulra az éjszakai nem is megy föl. Attól tartok, hogy megint felrakják az alsó fogszabályzót és megint csillagászati árakat kell fizetnie a szüleimnek. Ti mit gondoltok megint felrakják vagy csak a rögzítő huzalt teszik fel megint? Amúgy még eléggé mozog szóval szerintem könnyen helyrehozható, de nem vagyok fogorvos.

2013. máj. 9. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

A retenciós készüléket, amit a rögzített fogszabályzás után adnak nagyon pontosan, betartva az utasításokat kell hordani. Elég egy napot kihagyni és már nem tudod visszatenni, a fogaid visszarendeződnek és a helyzet sokkal rosszabb lesz, mint eredetileg (mondhatni kidobtad készülék árát az ablakon). És igen, ennek az a következménye, hogy újra kell kezdeni az egész kezelést.

Az hogy mozog az elég nagy baj - azt jelenti hogy a fogat a helyén tartó gyökérhártyarostok tönkrementek az erőhatás megszűnése miatt és ezek a fogak már nem fognak tudni újra rögzülni. Elég kicsi az esély, hogy sinezésnek eredménye lesz, valószínűbb hogy nem lehet őket már megmenteni (ha a gyökér csúcsa elmozdul a helyéről, akkor a fogbél nem kap vérellátást és elhal).

A fogszabályzás legkritikusabb pontja az, amikor azt hiszi a beteg, hogy a brackettek levétele után készen van a kezelés. A csont átépítődése nagyon lassú folyamat és még akkor sem fejeződik be, ha a fogak már az új helyzetükben vannak. A retenciós kivehető készülék és a sín (rögzítő huzal) feladata, hogy a fogakat megtartsa ezen az új helyükön, amíg a csontátépítődés befejeződik.

Elhiszem én, hogy öklendeztél és kényelmetlen a kivehető fogszabályzó (senki sem szokja meg elsőre), de ezzel tönkretetted az egész munkát.

2013. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor azon kívül nincs megoldás, hogy az egész kezelést újrakezdjük?
2013. máj. 9. 20:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, újra kell kezdeni. Számíts rá, hogy a fogorvosod nagyon nem fog örülni.
2013. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És az sem elég ha egy éjszakait kapok amiben huzal is van és az húzza helyre a fogam?
2013. máj. 9. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Az éjszakai kifejezett fogelmozdításra nem képes. A rögzítő sín pedig ahogy a nevében is benne van, csak rögzíteni tudja a fogakat, elmozdítani nem.

A mozgó fogaknál még lehetséges egy olyan megoldás, hogy gyökérkezelik őket és egy állandó sínnel egyberagaszták a szomszédos nem mozgó fogakkal - ezt viszont egész életedben hordani kell, bár a fogak hátuljára cementezik, szóval ott nem látszik.

2013. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy most próbáltam az éjszakait megint és fel tudtam rakni! Most miért sikerült? Fáj persze de felment.
2013. máj. 9. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha most sikerült feltenni, akkor hordjad is rendesen!
2013. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. máj. 9. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!