Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tőrnek a fogaim, valami gond...

Tőrnek a fogaim, valami gond van velük?

Figyelt kérdés
28 Éves vagyok, pár éve volt egy rossz fogam. elmentem a dokihoz, gyökér kezelte. De annyira, hogy pár hónapra rá kitört úgy elvékonyította. Azóta folyamatosan töredeznek ki a fogaim. sokat mondok ha felül 6 ép, ha anak is mondható fogam maradt. Folyamatos ápolás ellenére, mert előtte sem hanyagoltam. Büszke voltam a fogaimra, de már nevetni sem merek. A csajtól ai kezelte, a szájsebészet maradt de parázok tölle. Mi lehetet a kiváltó ok.

2013. jún. 7. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Esetleg kalcium hiány?
2013. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy fluorid hiányos a fogzománcod. Ez legtöbbször öröklött. Tudtommal léteznek olyan speciális fogkrémek, meg szájvizek, amelyek valamennyire segítik beépülni a fluoridot a fogzománcba, utána kéne járni melyek ezek, mert ugyan a legtöbb fogkrém fluoridos, de nem mindegyikből épül be kellőképpen.


Plusz lehet tényleg kalciumhiányod is, erről kéne egy labor, mert ha nagyon alacsony a kalcium szinted, annak valószínűleg belszervi oka van, azt meg mielőbb kezelni kell, még mielőtt a csontjaid is törékennyé válnak.

2013. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!