Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Porcelánhéj, korona, egyéb...

Porcelánhéj, korona, egyéb fogpótlások. Neked milyen fogpótlásod van már? Hol csináltattad? És mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Közel 20 éves lány vagyok.Sajnos nem túl jó fogakat örököltem:( Nagyon kellemetlenül érzem magam, amikor jó társaságban vagyok és mindenki nevet szép fogakkal, én pedig az szám elé rakom a kezem, hogy ne lássák a csúnya fogsoromat:( Szeretném végre megcsináltatni a fogaim valamilyen pótlással, ezért lennék kiváncsi a tapasztalataitokra.

Nagyon köszönöm mindenkinek:)


2009. okt. 10. 19:19
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szia. Nekem porcelán lett csináltatva, miután kitörtem :S. Akkor is azt mondták, hogy a porcelán tartósabb, szebb, és valósághűbb is. És szerintem is így van. Ráadásul, h ha olyan bulihelyre mész ahol UV van, akkor ugyanúgy fogja visszatükrözni a fényt mint a többi fogad. A műanyag viszont mintha eltűnne...mert elnyeli a fényt. Viszont a porcelán drágább sokkal. Nekem egy volt 20 ezer.
2009. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én is 20 éves vagyok, nekem sem voltak esztétikusak, rossz fogakat örököltem, meg néhányat a régi fogorvosom rontott el. Én most a nyáron csináltattam meg minden fogam, ebből az első hét felül porcelán koronát kapott.

Egy kis faluban csináltattam egy fogorvosnál, nagyon rendes, és tökéletesen meg vagyok elégedve az eredményekkel. Vannak kisebb problémák, amik még előjönnek, de még egy-két kontroll hátra van.

Egyébként a töméseket ingyen megcsinálta, porcelán fedőtömésekkel, a korona foganként volt 19 ezer forint.

PM-ben szívesen mutatok róla képet, ha gondolod.

2009. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
1 fogam kitörött, implantátumot csináltattam, 280 ezer volt 5 éve.
2009. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

19:30


Majd 5 év múlva nézd meg milyenek lesznek a 70 % a le fog törni vagy ki fog esni vagy alászuvasodik..


Örlőfogba a legjobb az arany tömés első fogakba meg a korona vagy az implant..

2009. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek:)

19:30-as nagyon örülnék a képeknek:)

Ha van még vkinek véleménye, tapasztalata, örülnék neki:)

2009. okt. 12. 11:49
 6/14 anonim ***** válasza:
szia! én 18 évesen kaptam porcelán koronát miskolcon egy magánorvosnál. külön-külön nem emlékszem mindenre, de olyan 350-400ezer ft volt összesen, de ebben voltak tömések, ínyműtét, foghúzás, minthavétel, elkocsikáztunk a fogtechnikushoz, mert másik épületben volt, egy órán át beszélgettünk arról, hogy milyenek legyenek, és egyszerűen tökéletesek a fogaim, sosem gondoltam volna, hogy még ez lehetséges. erősek és szépek.
2009. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok: összesen 6 fogamra került porcelén. felső fogsor, a kirakat
2009. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Arra azért kíváncsi lennék utolsó, hogy hány éve vannak meg? Mert mint látod, fentebb azzal riogatnak, hogy öt év múlva alászuvasodik, és cserélhetem le az egészet. :)
2009. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27 vagyok, egy honapja ultettek be 2 implantatumot, majd decemberben jon ra korona.
2009. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12:15 vagyok, nekem csak két éves. nemtudom, minden fogamat gyökérkezelték, amire rákerült a korona, sokat dolgozott vele, hogy később ne legyen baj.
2009. okt. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!