Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetnék ínyprobléma ellen?

Mit tehetnék ínyprobléma ellen?

Figyelt kérdés

Az ínyem helyenként piros, nincs egészséges színe. Fájni is szokott. A fogorvos, akinél jártam azt mondta, hogy ez elmúlhat, ha rendszeresen mosom, mert a baktériumok okozzák a gyulladást. Azonban elég kellemetlen a fogmosás, persze ez nem jelenti azt, hogy hanyagolom, viszont az ínyemet nagyon ritkán merem megmosni, olykor vérzik is.

Láttam a Listerin hátulját, hogy minden fogmosás után ki kell öblíteni a szájat ahhoz, hogy hasson, ugyanis a baktériumot kitisztítja, meg a lepedéktől is óv, stb.

Valakinek esetleg személyes tapasztalat? Ha rendszeresen öblítem vele a számat, az segíthet? Legalább addig, amíg egy kicsit alábbhagy a gyulladás és meg bírom mosni rendesen. Vagy csak a rendes, alapos, ínyvérzős fogmosás marad?!



2013. júl. 11. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
először is sok c-vitamin. másrészt cseréld le a fogkeféd egy erősebbre(legalább medium erősségű legyen) és addig mosd a fogad amíg vérzik, egy alkalommal 2x egymás után is, nekem a 2.-nál nem szokott már vérezni. és a szájvíz jó ötlet. abból olyat keress ami antiseptikus.
2013. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ezek többet érhetnek mint egy sima szájvíz! Valószínű gyulladt az ínyed. Amúgy jól irta az első,egy gyógyszerész ismerösöm mondta ezt a dolgot h nem kell megijedni ha vérzik,mosni kell tovább.Jah és még valami.Nem tudom nem e használsz fehéritős fogkrémet,de amíg Én azt használtam vérzett az ínyem.Egyszer utánaolvastam és okozhat olyat.

2013. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy segítettetek!
2013. júl. 11. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Az fogínyvérzés a fogínygyulladás következménye. A gyulladástól piros az ínyed. Ennek oka a rossz fogmosási módszer. Körkörös mozdulatokkal mosd a fogaidat, úgy, hogy közben az ínyedet is masszírozod a fogkefével. Ez nagyon fontos, ugyanis csak így tudod kitisztítani a fog és az íny találkozásánál lévő részt. (Az ottmaradt lepedék okozza a gyulladást.) Első lépésként vegyél egy új, puha sörtéjű fogkefét valamint Paradontax fogkrémet. Legalább napi kétszer moss fogat, az esti fogmosás után fogselymezz (ajánlom a natúr fogselymet) és minden fogmosás után öblögess szájvízzel (javaslom a Listerine alkoholmentes változatait). Ha az utasításaim szerint cselekszel, biztosan elmúlik a fogínyvérzésed :) Egy fogászati asszisztens
2013. júl. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Fogkeféből legjobb a Curaprox :)
2013. júl. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon szépen köszönöm! :)
2013. júl. 16. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!