Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kedden gyökérkezelték a...

Veronika18 kérdése:

Kedden gyökérkezelték a fogam, csütörtökön mentem vissza, rtg-t is csináltak aztmondták semmi baj, megint kezelték, nagyon fájt mikor valami vékony tűvel tett bele valami anyagot, betömte, és azóta is fáj, ez normális?

Figyelt kérdés
Gyökérkezeléskor kiölik az ideget, de akkor miért fáj még mindig? Az orvos valami fog gyökér végről magyarázott hogy lehet hogy megsértette egy kicsit, erre nemkell valami gyógyszer ? Elfog múlni a fájdalom?

2013. júl. 11. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazad van, gyökérkezeléskor valóban eltávolítják az ér- és idegképleteket. Utána nem is a fogad a fáj, csak odasugárzik a csontban folyó gyulladásos folyamat fájdalma. Ha az orvos valóban túltömte a fogad, ahogy mondod, akkor a fájdalmat steril gyulladás okozza, ennek pár nap múlva el kell múlnia. Ha mégsem múlik, akkor a probléma az, hogy a gyökércsatorna és a gyökércsúcs nincs rendesen kifertőtlenítve, ez esetben a fájdalom nem múlik. Szóval kérdésedre válaszolva a fájdalom normális pár napig, ha nem enyhül, fordulj vele orvoshoz. Egy fogászati asszisztens
2013. júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ, nem sokáig bírtam a fájdalmat úgyhogy visszamentem az orvoshoz, irt föl gyulladás csökkentőt, és most úgytűnik nagyon jól bevált, egy hétig kell szednem szerintem semmi baj nemlesz, a fájdalom megszünt :)
2013. júl. 15. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!