Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Az állandó...

Fogszabályzósok! Az állandó fogszabályzó fájdalmas? Hallottam valami gumiról, amit a fém szerkezeten kívül hordani kell, az mi?

Figyelt kérdés
Hallottam valami gumiról, amit a fém szerkezeten kívül hordani kell, az mi? Melyiket ajánljátok a tiszta fémet vagy azt aminek a fogakon lévő "négyzetei" ilyen kis kövek? Az iskolában nem piszkálnak titeket e-miatt? Minden kaja után fogat kell mosni? Előre is köszi :)
2013. júl. 15. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos dönt arról hogy mi neked a megfelelő módszer. A gumi húzza össze a fogaidat, a fogszabályzóra rögzítik és havonta cserélik. Választhatsz akár színest is :) A suliban engem egyáltalán nem piszkálnak, max megkérdezik hogy "Jéé, fogszabályzód van? :O" Eleinte minden étkezés után fogat mostam, de mára (3 hónapja van fent) csak reggel és este mosom (néha ebéd után is).
2013. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, nem mosom minden kajálás után, csak reggel meg este. Csak az elején kellemetlen, ki lehet bírni az a pár napot, amíg megszokja az ember szája. Lehet kérni fehéret is persze, az a porcelán, csak ára van. 40 ezer forinttal többe kerül.

Engem nem piszkáltak, sőt tök menőnek is tartották.

Szóval amíg nem szokja meg az ember, addig elég idegesítő, de kb. 2 hét után észre se venni, addig viszont én állandóan nézegettem, a számat mozgattam, mert éreztem, hogy ott van és fura volt, de nincs vele semmi gond.

Az eleje a nehéz, az első 1-2 nap. Nekem legalábbis. Ágyból se keltem fel 2 napig, mert nem volt kellemes. Kb. mint egy fogfájás, csak a fájdalom nem éles, hanem tomba és az egész fogsorodba sugárzik, az embernek nincs kedve semmihez, csak feküdni, meg forgolódni, de hát mindenki máshogy reagál rá.

Amúgy szerintem nem csak hasznos, hanem menő dolog is. :)


22/F

2013. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.. :) mentek a zöld kezek ;)
2013. júl. 16. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mostanában már senkit nem cikiznek emiatt

Nekem porcelán van ami szerintem nagyon szép ahhoz képest..

2014. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vanika129 válasza:
Üdv.Én sajna elég későn kaptam fogszabit(28 éves vagyok),vagyis anyagilag most tudtam finanszirozni magamnak.csak a felső fogaimon van,álladnó ragasztott.Áprilisban lesz egy éve hogy hordom.a fogam már helyén van,csak még egy pici hézag van a 3-4es között,most ezen dolgozunk :)viszonylag hamar beálltak a helyére,az orvosom is meglepődött a gyors változáson.A problémám csak az,hogy nagyon fájdalmas mulatság,mert lassan egy éven keresztül két oldalt kidörzsöli belülről a számat,sose múlik,nem javul.az orvosom azt monta ez sajnos ilyen lesz végig.Nektek is volt hasonló?tiszta sebes a szám belülről,nagyon csúnya.alig várom hogy lekerüljön,a doki szerint már nincs sok hátra :)
2015. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!