Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés előtt ideiglenes...

Gyökérkezelés előtt ideiglenes tömés?

Figyelt kérdés
Pénteken fájt a fogam, aludni se hagyott. Ma elmentem dokihoz. Foggyökérgyulladás. Érzéstelenített, kifúrta. Az még nem fájt. Aztán a tűvel elkezdte kezelni na az nagyon fájt. Mondta is h akkor nem kínoz tovább mert ez gennyes gyulladás. Rak bele gyógyszert meg egy ideiglenes tömést. Azt mondta a gyógyszer amit belerakott csökkenti a gyulladást és elkezdi ölni az idegeket, így a következő kezelés már nem lesz olyan fájdalmas. A gond csak az h hazajöttem jó is volt minden, de amióta elmúlt az érzéstelenítő hatása eszméletlenül fáj! Mit tegyek? A kezelésnek már 4 órája. Már fájdalomcsillapítót is vettem be! Semmi hatás. Ez normális eset? Vagy nem kéne hogy fájjon igy h gyógyszer van benne? Félek, h ma se hagy majd a fájdalom aludni pedig már nagyon szeretném kipihenni magam...
2013. júl. 27. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ugyanez volt a problémám múlt héten. Gennyes foggyökér gyulladásom volt/van. Csak az én fogam annyira begyulladt, hogy elhalt. Normális a fájdalom, mivel az idegeket piszkálta, ami fájdalommal jár. Mondta nekem is hogy fájni fog ha hazamegyek és vegyek be fájdalomcsillapítót, és így hogy nekem már elhalt a fogam, így is éreztem tompa fájdalmat. Szóval mondhatjuk hogy igen, normális hogy fáj. Borogass még, ennyit tudsz tenni. Annyi különbség volt az én kezelésemnél, hogy mikor én először mentem, hogy gond van, nekem csak kifúrta a fogam, kitisztította, és mondta, hogy "nyitva" hagyja, mivel rengeteg a genny, és ilymódon majd az távozni tud. Aztán a második kezelésnél én is kaptam gyógyszert, ami jelenleg is bent van még. Vegyél be mindenképp fájdalomcsillapítót. Azon azért csodálkozom, hogy nem figyelmeztetett hogy fájni fog, és mindenképpen szerezz be gyógyszert. Jobbulást kívánok.
2013. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia. Sikerült megnyugtatnod. Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Reménykedem bennem, hogy túl leszek rajta most már. Vigaszt találok abban, hogy a procedúra már elkezdődött és bízom benne, hogy a nehezén már túl vagyok/leszek ez az éjszaka után. Köszönöm szépen még egyszer válaszod! Neked is jobbulást, gyors gyógyulást kívánok!
2013. júl. 27. 19:06
 3/3 Kedves_ ***** válasza:
Hétfőn reggel arra ébredtem,hogy lüktet,fáj a fogam. Már régóta halogatom,hogy orvoshoz menjek,de most megkaptam. Hétfő óta megállás nélkül fáj,jövőhét keddre kaptam időpontot,FÁJÓS FOGRA.... úgy hogy gyógyszerezés és türelem vár rám,ja meg pépes kaja,mert ha összeér a fogam akkor viszont krokodil könnyek szöknek a szemembe :(
2017. máj. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!