Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi történt a fogammal?

Mi történt a fogammal?

Figyelt kérdés
Van három lyukas fogam, eddig halogattam az orvost, de ma már hívogattam kettőt is, de még nem találtam normálisat. Nem rég, úgy 30 perce iszonyúan belehasított a bal felső, hátsó fogam egyikébe, én meg mérgesen odacsaptam meg megnyomtam a körmömmel és "beszakadt". Nem tudom mennyire reális, hogy körömmel betörtem a fogamat? Vagy csak fogkő lett volna? 7 kis darab akármit köptem ki. Azóta kisebb időközönként spontán belehasít, nagyon idegesítő, de ügyeletre nem akarok menni... Járt már valaki így?
2013. júl. 29. 15:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként szoktam fogat mosni, mikor hogy jön ki a lépés, van hogy egy nap többször, van hogy több nap egyszer, szóval szerintem nincs elrohadva, ha valaki erre gondolna.
2013. júl. 29. 15:46
 2/9 anonim válasza:

Annyira szúvas volt belül, hogy széttörted !


ez az ára hogy halogattad. Remélem tanulsz a saját hibádból ! A fogkő nem jön ki darabokban

2013. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, és akkor mit csinálnak vele? Nem érzem olyan nagynak a lyukat ami így lett, elég a tömés? Köszönöm a válaszod!
2013. júl. 29. 16:13
 4/9 anonim válasza:
Ne rágj vele és keress azonnal egy fogorvost ! Ha fáj, akkor a patikából vegyél fájdalomcsillapítót, ha az gyenge írass fel háziorvossal
2013. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fájni nem fáj, csak ugyanúgy belenyilallik, mint amiatt betörtem, mióta kiírtam a kérdést már kilencszer csinálta, de teljesen spontán. Mindenesetre holnap kérek időpontot. Köszönöm a segítséget!
2013. júl. 29. 17:24
 6/9 anonim válasza:
Figyelj ! Ne időpontot kérj, hanem azonnali beavatkozást. Az orvosom elmondta, hogy ilyen esetben SŰRGŐSEN fogaják az embert és ne holnap, hanem még ma telefonálj és ne szégyeld elmondani. A te fogad, a te életed, ha most nem nézi meg betőrhet másik kettő is vagy ez még jobban és az irrgalmatlanul fog fájni !! Nem viccelek. Lehet szájsebésznek kell kioperálnia a csonkot így is.
2013. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most keresek új fogorvost, egy ismerőstől kaptam is egy teló számot, azt mondta nagyon rugalmas, szóval holnap valószínű fogad is. Egyébként nem tört be olyan nagyon vészesen ha a fogam 100%, akkor olyan 5-10% (max. 15%) ami letört. Köszönöm a választ, most már nem halogatom tovább, majd megírom azért, hogy mi volt. (Egyébként már nem hasogat.)
2013. júl. 29. 20:55
 8/9 A kérdező kommentje:
No, akit dokit akkor hívtam szabadságon van egész hónapban, szóval kerestem tovább. Nagyon sokadik tudott fogadni ma 19:15-kor. Gyökér kezelnie kellett. Érdekes egyébként, mert eddig ezen a fogon egy nagyon picike kis lyuk volt, a másikon fél fogam lyukként szerepel, szóval elég kis sunyi volt. Majd vissza kell menjek 17.-én, hogy befejezze meg megyek holnap 13:00-ra is, hogy megcsinálja a másik fogamat. Köszönöm még egyszer a segítségedet! :-)
2013. aug. 2. 20:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Megvolt a mai is, kiderült a másik két fogamat is gyökér kezelni kell, meg is csinálta.
2013. aug. 3. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!