Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog nem eltávolítás...

Bölcsesség fog nem eltávolítása esetén milyen következmények várhatóak?

Figyelt kérdés
Az alsó bölcsesség fogaim elhelyezkedése ferde, tehát el kellene távolítani, de iszonyatosan parázok, soha életembe semmilyen beavatkozás nem volt a fogaimon. Pár fogam deformálódott miatta, de fájdalom nem jelentkezett (kb 1 éve vettem észre egy picit h eláll az egyik fogam, azóta sajnos a több fogamon is észrevettem ezt )
2013. júl. 31. 16:50
 1/6 Antimod ***** válasza:

Nekem is gond volt, azt mondta a fogorvosom, hogy nincs hely neki az állkapcsomban, így egyre előrébb fogja nyomni a többi fogamat, ráadásul azok egymásra fognak torlódni.

A műtétet (és főleg a rövid távú következményeit) nem akarom bagatellizálni, de érdemes túlesni rajta, mert megoldódik ez a gond. Nem fájdalmas igazából, csak kellemetlen, és két hetes kb. a gyógyulás, ha varrni is kell.

2013. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nincsenek kint az ínyemből a fogak, épp hogy csak látszik az egyik, másik még annyira se, olyan mintha csak íny lenne ott, talán picit "fehérebb" az a része (alsókról beszélek).
2013. júl. 31. 17:11
 3/6 Antimod ***** válasza:

Akkor azt ki fogják szedni, és varrni fogják. Nem vészes!

Nekem kicsit jobban kibújtak, kikaparta a szájnyálkahártyát az egyik oldalon, alig tudtam enni tőle 2 hétig. Ne várd meg, persze szakvéleményért érdemes egy fogorvost felkeresni, ő elmondja, mennyire kell őket kiszedni.

2013. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 5 db bölcsességfogam vésték ki egyszerre állkapocsból, kettőhöz felnyitották az arcüregem. Rettenetesen féltem tőle, de nem is omyan borzalmas ahogy sokan előadják. A szájsebészen sok múlik. Ha jó dokit találsz semmi gond nem lesz vele. Hamar túl leszel rajta. Következménye ha nem szedeted ki? Tönkreteheti az előtte lévő fogad, nekem mindig be voltak dagadva a nyirokcsomóim, be volt gyulladva az ínyem, 3 fogamról visszahúzódott az ínyem, hetekig volt szájzáram...stb. Szóval ezzel ne várj. Egyikőtök se.
2013. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És szerintetek panoráma röntgen lesz készítve előtte? Legutóbb márciusban lett csinálva, azóta lehet változott a helye... a szájsebész nem említett röntgennek kapcsolatban semmit
2013. júl. 31. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:
mindenképp kell új, az alapján fogják műteni
2013. júl. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!