Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem késő 17 évesen a fogszabál...

Nem késő 17 évesen a fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Már nagyon ramatyul állnak a fogaim és eléggé tartok a fogszabályzótól valami okból :( Meg egy kicsit attól is hogy mibe kerülne...Nem akarok ilyen fémszabályzót ami visszaveri még a napfényt is.Ha valaki tudja hogy kb mennyibe kerül egy "nem túl feltűnő"(pl porcelán)fogszabályzó akkor nagyon örülnék egy kis útmutatásnak.Köszönöm előre is.Ja és kb hány év mire rendbehozza a fogam? Félek eléggé :P
2009. okt. 25. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm majdnem 40 éves, egy éve van fenn neki, már most nagyon szépek és még egy kell állítólag, hogy tökéletes legyen. Alig észrevehető neki, kb. 200 körüli összeget mondott.
2009. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,még várom a válaszokat :)
2009. okt. 25. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
18, ker támogatás nélkül 60 ezer az alsó, 60 ezer a felső, támogatással kb a fele, nekem 10 hónap volt a felső úgy, hogy előtte is volt fogszabályzóm, csak az teljesen tönkretette a fogaimat, ha az alsót is csináltatnám, az kb fél év se lenne (együtt van fent általában az alsó, felső), támogatást akkor kapsz, ha még nem volt állandó fogszabályzód
2009. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja, nem írtam, hogy a porcelán a 60 ezer, a fém a fele, arra is van támogatás, nekem 18 évesen rakták fel, előtte 15 évesen, közbe 2 évig nem volt
2009. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 150/fogsor volt a fém, a porcelán azt hiszem 180/fogsor a dokimnál, de azt meg sem kérdeztem, én fémet akartam. Úgyis látszik mindkettő, hát akkor már látszódjon normálisan.
2009. okt. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
csak az a baj h mire lesz rá pénzem addigra 18 leszek
2009. okt. 26. 07:33
 7/9 anonim válasza:
Maszeknál eléggé drága de szerintem sokkal jobb mint a támogatott. És ajánlom a maszekot, mert ott Nem egyszerre kell kifizetned (többségénél) hanem havi részletre, és akkor ugy fizetni tudnád is. Megéri de igen drága körülbelül 250.000 forint egy ezüst vagy 300.000 forint átlátszó de valakiknél még drágább. Érdeklődni kell! Meg az elötte foghúzás,fogtömés is pénzel jár, mert ők csak ápolt fogakra helyeznek fel fogszabit, meg általába minden orvos, ha jól tudom:)
2009. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk támogatás nélkül 40 ezer a fém/ív, az "átlátszó" 120 ezer/ív. Nekem 16 évesen rakták fel, akkor a fémre járt támogatás, porcelánra nálunk nem jár. 51 ezer ft-ból megúsztam + később 20 ezer az éjszakai sínekre. Ez mindenféle kezeléssel, ellenőrzésekkel együtt volt ennyi. Én úgy voltam vele, hogy egyrészt pénzem sem volt átlátszóra, másrészt az is látszik, hisz ugyanolyan ív van benne mint a fémben, max kicsit szerényebben néznek ki a brikettek, de ezért nem fizetnék és nem is fizettem ennyivel többet :S Viszont tudni kell, hogy soha nem kaptam egy rossz szót sem azért, mert fogszabályzós lettem. Semmi gúnyolódás a suliban, semmi beszólogatás. Szerintem annyira természetes lett már a mai világban, hogy nagyon. Volt hogy pl msn-es ismerkedésnél hozzátettem, hogy fogszabályzós vagyok... mire legtöbbször az a válasz jött, hogy "legalább ügyelsz a külsődre"... szerintem mindenképpen megéri, próbálj még most bele kezdeni, keress fel egy szakorvost, és kérd ki a véleményét. Kell e fogat húzni, tömni hozzá, milyet ajánl, mennyibe kerül, tudsz e részletre fizetni, ilyesmik.
2009. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is 17évesen rakták fel..:D
2010. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!