Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosnál milyen gyakran...

Fogorvosnál milyen gyakran szokták az eszközöket fertőtleníteni?

Figyelt kérdés
Az nem tetszik hogy minden embernél ugyanazt az eszközt használják.

2013. aug. 7. 17:14
 1/6 minecodus válasza:

Apum fogorvos, van 10 db mindenből, és minden embernél másik.Nap végén pedig lefertőtleníti sterilizálógéppel.

Műanyag cuccok pedig egyszerhasználatosak, azokat kidobja,

és újat használ :D

Ő figyel a higéniára:D

De biztos van olyan aki ugyan azt minden embernél :DD

2013. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

száll az ének szájról-szájra...meg ez-az...

egyszer szóltam, hogy valamit összeszedtem, mert sebes lett a szám az előző kezelés óta..elkezdték vadul fertőtleníteni a cuccokat...kérdés, hogy utánam is?


a fodrásznál láttál már fertőtlenítést? naugye-ugye!


hogy mást ne kérdezzek...

2013. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A műanyag pohár is csak egyszer használatos?
2013. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én fogászati asszisztens vagyok. Az egyszer használatos cuccokat nyilvánvalóan csak egyszer használjuk. A tükröt, csipeszt, szondát, tömőműszereket fertőtlenítő oldatba áztatjuk rögtön használat után az előírt időre, majd leöblítjük, és újra használhatóak. A véres műszereket pl. fogót, Volkmann-kanalat ugyanebbe az áztató folyadékba tesszük de ezeket napvégén autoklávban sterilizáljuk. Minden beteg után letöröljük az ülést fertőtlenítővel átitatott kendővel, ugyanevvel a turbinát, mikromotort, pusztert, lengőasztalt is. A nyálszívó feje is egyszer használatos, ezt kidobjuk, majd azt is áttöröljük úgy, ahogy a köpőcsészét is. Napvégén átmossuk fertőtlenítő folyadékkal a köpőcsészét, ugyanevvel átszívatjuk a nyálszívót. Egyszóval én úgy fertőtlenítek, mintha én lennék a következő beteg :)
2013. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én fogorvostan-hallgató vagyok, amikor elsőévben voltam nyári gyakon, én is fertőtlenítettem, mint a güzü. A székre is ráfújtam vagy egy fél kupa fertőtlenítőt, még rám is szóltak, hogy nem agyműtét lesz ez, elég lesz annyi. :D

De előfordult az is, hogy a lámapánok a fogantyúját nem töröltem át, mert nem nyúlt hozzá a doki, de jól le is lettem szidva, hogy attól még bizony át kell azt is törölni. :)

Szóval nem kell aggódni,tényleg fertőtlenítve van minden, ami nincs, az meg egyszerhasználatos.

2013. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy meg a nődokinál, fül-orr-gégésznél, proktológusnál, stb.-nél is ugyanazokat az eszközöket használják.

Nyilván vannak szabályok a fertőtlenítésükre nézve.

2013. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!