Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után fél évvel...

Gyökérkezelés után fél évvel (vagy még később) kialakulhat a gyökércsúcsnál probléma?

Figyelt kérdés

2013. aug. 12. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi az oka, hogy sokáig nincs probléma a foggal, és utána lesz? Mitől függ?
2013. aug. 12. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Okát nem tudom, de kialakulhat gyökérkezelt fog csúcsán ciszta, gennyzacskó, tályog, sipolynyílás. Egyik gyökérkezelt fogamat amikor kihúzták, ott lógott rajta a gennyzacskó.
2013. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És neked a gyökérkezelés után mennyi idő múlva kezdett megint problémás lenni a fogad?
2013. aug. 12. 17:20
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy a tályog nem ugyanaz, mint a gennyzacskó?
2013. aug. 12. 17:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Enyhe érzékenység mindig volt. de később már zavaró lett.
2013. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De akkor lehet, hogy a gyökérkezelés idején is ott volt már az a gennyzacskó, csak akkor még kisebb volt.

És gyökércsúcs-rezekcióval nem tudták volna megmenteni a fogad?

2013. aug. 13. 16:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Főleg akkor szokott kialakulni,ha túl rövid vagy túl hosszú a gyökértömés. Ugye gyökérkezelés után csinálnak egy ellenőrző röntgent, de általában a dokik ha látják, hogy elcseszték, akkor sem fogják újra megnyitni és újra gyökértömni a fogat. És hát emiatt később évek múltán jönnek elő a ciszták, stb. a gyökércsúcsnál. a gyökércsúcs rezekció pedig megoldhatja egy időre a problémát, dárga, fájdalmas, és pár év után úgyis kihúzásra kerül már az a fog. Nekem volt egy cisztás fogam, 5 évvel a gyökérkezelés után keltekezett és kb. 6-7 évig volt rajra a ciszta, nem is éreztem, de tudatilag zavart, aztán újragyökértömték, de hiába, aztán meguntam és inkább kihúzattam.
2013. nov. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsót annyival egészíteném ki, hogy a gyökércsúcs rezekció se nem fájdalmas se nem drága. Nekem elrontották az egyik gyökérkezelésemet, túltömték az egyik gyökércsatornát, így jött gyulladásba a gyökércsúcs. Azt mondta a doki, hogy gyökércsonkolással menthető a fog, egy percig sem haboztam, hiszen a saját fog pótolhatatlan! kaptam hát időpontot szájsebészetre, egy nagyon ügyes fiatal szakorvosjelölt megcsinálta, természetesen TB-alapon és semennyire sem fájt, mert alaposan beérzéstelenítettek. Manapság nincs fájdalmas fogászati beavatkozás, nem 1900-at írunk.
2013. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!