Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2,5-3 éves gyerekeknek milyen...

2,5-3 éves gyerekeknek milyen szájvízet adtok?

Figyelt kérdés
Már több helyen néztem, de csak 6 éves kortól valókat találtam eddig.

2013. aug. 17. 13:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Én fogorvosnak tanulok, 2 barátnőm viszont óvónőnek, illetve az egyik már végzett is, kb. 20 oviban megfordultak a gyakorlatuk alatt, de azt mondták, hogy nem hallottak még ilyet...



Te pedig mondd meg az óvónőknek, hogy nem találtál sehol szájvizet, megkérdezted a fogorvosotokat, aki azt mondta, hogy nincs is ilyen forgalomban és nem is szabad 6 év alatt szájvizet használni.

Ettől még nem leszel kötekedő szülő...

2013. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
egyszerűen gyökerek ott az óvónők, ennyi
2013. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

9esre ne hallgass mert azzal csak annyit érsz hogy a citrom lemaratja a zománcot, a tartósítószer meg nagyon hiányzik a 3 éves gyereknek.


Adtam egy tök jó ötletet, borsmenta olaj + víz.

Ez van a drága cuccokban is csak van mellé egy rakás szemét még.

A gyerek fogkrémben is van fluorid és azt még a felnőttnek sem kéne használnia.

Ennél jobb és olcsóbb megoldást nem nagyon fogsz találni.

2013. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kutyulni nem fogok semmit, mert gondolom azt nem fogadnák el, csak valami bontatlan csomagolású cuccot, de nem áll szándékomban szájvízet venni neki, akkor inkább megmondom tanítsák köpni csapvízzel, ha ez ennyire fontos nekik. Kíváncsi leszek a többi szülőre is, gondolom mostanában esik le nekik is, hogy nincs is 3 évesnek való szájvíz.
2013. aug. 18. 18:50
 15/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés, azóta a gyermek már bőven iskolás. Nem értem, hogy miért kellene szájvíz. Az oviban azért mosatják a fogat, hogy a szokást kialakítsák, amennyire lehet, a helyes technikát elsajátítsák..
2021. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!