Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért pusztul a fogágyban a...

Miért pusztul a fogágyban a csont? Van itt fogorvos?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy ha van ott egészséges fog, akkor nem pusztul, ha kihúzzák, onnantól pusztul vagy ha beteg a fog, akkor is pusztul alatta. De ha implantátumot ültetnek be, akkor állítólag az megakadályozza a csontpusztulást. De hogyan? És pl az orrcsont, álcsont miért nem pusztul, miért csak a fog alatt tűnik el a csont? Ennek van valami magyarázata?

2013. aug. 26. 09:36
 1/1 anonim ***** válasza:
59%

Én fogászati asszisztens vagyok, remélem megteszi :) Nos, először is nem a csont pusztul hanem a fogágy. Tehát vannak az állcsontok, és ezekre épül rá a fogágy. Mint tudjuk, a fogágyban csücsülnek a fogak, ahol kis szalagocskák és kötőszövetek tartják őket a helyükön. Ha egy fogat eltávolítanak, akkor a fogágy leépül, hiszen többé nincs rá szükség. Ezért is van az, hogyha valakinek sokáig volt foghiánya egy adott fog eltávolítása után és implantátumot szeretne behelyezni, nem minden esetben megoldható ez azonnal, ha a fogágy már leépült, ugyanis ilyenkor a műgyökérnek nincs mibe kapaszkodnia és nincs mi körbenője. Ilyenkor csontpotló anyagot helyeznek be, aminek hatására a terület becsontosodik.

Az a fajta fogágysorvadás, amikor még a fogmederben fog helyezkedik el, abban az esetben történik, ha a fogról az íny elkezd visszahúzódni. (Ez egyébként fogágybetegség) Ilyenkor a fogágy is sorvad, és a fogak akár maguktól ki is eshetnek. Remélem érthető voltam :)

2013. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!