Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mivel lehetne segíteni, hogy...

Mivel lehetne segíteni, hogy elmúljon az afta?

Figyelt kérdés
Már egy hete megvan, és inkább egyre nagyobb, két napja már folyamatosan fáj, nem csak ha hozzá ér valami. Tantum Verdét teszek rá és próbálok a lehetőségekhez képest gyakran fogat mosni.

2013. aug. 26. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:

glycosept oldat

vény nélkül kapható, beecseteled vele és másnapra megoldódik a problémád

csíp, de hatásos

ellenben a rikító citromsárga színe nem jön ki ruhából, erre vigyázz

2013. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi van itthon, de én úgy tudtam, a Tantum Verde az "erősebb szer".

Legalábbis régen mindig Glicoseptet használtam, és amikor egyszer nem segített, akkor mondták a Tantum Verdét, ami akkor segített is.

De most lehet hogy "visszafordítok", hátha most ez jön be.

Egy próbát minden esetre megér.

2013. aug. 26. 14:57
 3/9 anonim ***** válasza:
én fülpiszkálóra csepegtetem és töményen alkalmazom, mindig segít
2013. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi, egyből rá cseppentettem, mert elöl van, megoldható volt így. :)
2013. aug. 26. 15:27
 5/9 Kései Sirató ***** válasza:
Az ecet nagyon hatásos, 2 nap alatt meggyógyul tőle.
2013. aug. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És az ecetet hogyan kéne rátenni?


A fogaknak baromira nem hasznos, ha sokáig van a szájban.


Sajnos azóta sem múlt el még, talán már nem fáj annyira, vagy csak megszoktam, nem tudom. Pedig kezelem, szájfertőtlenítővel öblögetek éjjel is, amikor felébredek...

2013. aug. 30. 23:58
 7/9 Kései Sirató ***** válasza:
Márts egy fültisztítót ecetbe, azt helyezd rá az aftára 1-2 másodpercig. Fájni fog, de megéri, épp a napokban kényszerültem én is erre a kezelésre, pedig nekem nagyon ritkán van aftám. (A fogaidhoz nem fog hozzáérni.)
2013. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Darvulia válasza:
Gyerek korom ota kuzdok aftakkal. Egyet megtanultam. Nem szabad ecsetelni. Kimarja, nagyobb lesz. Ha mar nagyon eldurvult, van a tantum verdenek egy lidocainos valtozata. En eves elott szoktam. De a megoldas kulcsa a makulatlanul tiszta szajban van. Napi ketszeri fogmosas elengedhetetlen. Lehet tobb is, ha nincs ra lehetoseged, ragozz. Es a listerine legteljesebb valtozata gatolja hogy megnoljon, eldurvuljon. Ugyanugy ki fog jonni, de megkonnyiti a gyogyulasi folyamatot. Ez a max amit tehetsz :(
2013. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekem mindig akkor alakul ki, ha idegen helyen eszem, és főleg, ha ott kézzel és/vagy nem kielégítően mosogatnak.

Sajnos nagyon ciki, de előfordul, hogy elviszem elmosogatni az evőeszközt még vendégségben is, mert látom rajta, hogy "baj lesz". Nagyon kínos, de "megéri" magyarázkodni miatta.

A másik néha a dió, ami okoz. De összességében nem gyakori annyira.

2013. szept. 28. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!