Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért gáz az a mai világban...

Miért gáz az a mai világban ha valakinek kilyukadnak a fogai?

Figyelt kérdés
Teljesen természetes dolog ugyanúgy mint az öregedés, ráncosodás, hízás, fogyás, stb, akkor miért ítélik el az emberek azt akinek lyukasak a fogai?
2013. aug. 26. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senki nem ítéli el azokat az embereket, akiknek lyukasak a fogai.

Csak abban az esetben, ha hagyja kezeletlenül rohadni őket...

2013. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se ítéli el őket senki. Elvégre az emberek többsége rendszeresen jár fogorvoshoz. Természetes dolog, hogy sajnos az ember fogai idővel romlanak.
2013. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt ítélik el, akinek kilyukadnak a fogai, hanem azt, akinek lyukasak.


Édes anyanyelvünk nagyon szépen és finoman érzékelteti a különbséget: akinek kilyukad a foga, és elmegy betömetni, az a normális dolog. Az szól arról, amiről te írsz. Idővel elhasználódnak a fogak, bármennyire is vigyáz az ember (bár van néhány szerencsés kivétel).


Akinek lyukasak a fogai, annak kilyukadtak, de lyukasan maradtak - ugyanis nem törődik velük semmit. Nem ápolja őket, nem megy el fogorvoshoz és nem tömeti be. Ez már elítélendő, mert egyrészt gusztustalan (ronda és olyan szájbűze lesz az embernek, hogy rá lehet állni), másrészt trehányságra és ápolatlanságra utal, harmadrészt egyenes út a különböző betegségekhez.

2013. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha valakinek lyukasak a fogai és nem tesz velük semmit, szerintem az igénytelenek sorába tartozik.
2013. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!