Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az Elmex fogkrém valóban...

Zotya... kérdése:

Az Elmex fogkrém valóban vissza tudja fordítani a kezdetleges fogszuvasodást?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Az elmex nem visszafordítja a fogszuvasodást, hanem egy réteget próbál vonni a fogadra, ami segít, hogy ne romoljon gyorsabban a fog szerintem.
2013. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban, de ez olyan mértékű fogszuvasodás, ami szabad szemmel nem látszik.
2013. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A caries incipienst képes visszaállítani. Ekkor egy fehér folt látható a zománcon, anyaghiány még nincs. Egy fogászati asszisztens
2013. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne beszélj már zöldségeket asszisztens létedre...

A caries incipiens tényleg visszafordítható, de nem Elmex fogkrémmel. Még az Elmex zselé sem fordítja vissza, pedig abban nem 1400 ppm aminfluorid van.

2013. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló! Én vagyok a zöldségeket beszélő válaszló. Ajánlanám figyelmedbe a következő oldalt, melyen figyelmesen elolvasva megértheted, hogy miért is válaszoltam azt, amit.A biztonság kedvéért idézem a szövegrészletet, nehogy elkerülje a figyelmedet: "Ily módon az Elmex FOGSZUVASODÁS ELLEN fogkrém hosszútávú védelmet nyújt, és képes a korai stádiumú fogfelszín alatti szuvasodás remineralizációjára is."


[link]


A korai stádium - mint már említettem - a caries incipiens, melyben a demineralizáció túlsúlyba kerül a remineralizációval szemben, s láss csodát, ott a szuvasodás. Gondolom az érthető, hogy a fogkrém elősegíti a remineralizációt, így a zománc visszaépül, valamint azon a helyen sokkal ellenállóbb lesz a további szuvasodások ellen.

2013. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!