Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » ínygyulladásom van, mitől...

ínygyulladásom van, mitől lehet és hogy tudom elmulasztani? Nagyon erősen, alul és felül az első 4-6 fognál végig be van gyulladva, picit vér is szivárog infók még lent

Figyelt kérdés

2 dologra tippelek ami miatt előjött

jobb oldalt kiszedték, de bal oldalon még megvan a bölcsességfog és megint el kezdett nőni, ez nyomhatja talán. Ki kéne majd operálni mert be van nőve.

A másik, hogy 2-3 év után elkezdtem kocabagóskodni, napi 1-2-3 szál elment az elmúlt 1 hónapban.

Hogy lehet elmúlasztani a problémát?



2013. aug. 31. 07:32
 1/3 anonim ***** válasza:

öblögess Corsodyllal.

JobbulAst!

2013. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a Corsodyl nem vált be és a fogaim teljesen elsárgultak tőle. Lehet kapni ínygyulladásra sokféle szert a gyógyszertárban, de ha 1 héten belül nem javul, akkor nem árt fogorvoshoz elmenni. Valamilyen géllel kenegesd, szedjél C vitamint, és használj Paradontax fogkrémet, fogkefét, naponta 3szor moss fogat.
2013. aug. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ínygyulladás oka általában e nem,v. nem helyesen tisztított fog. Ilyenkor a lepedékben felszaporodnak a baktériumok,amik a gyulladást okozzák. Ez annyiban függ össze a bölcsességfogaddal,h a plusz 1 fog miatt szűkülnek a fogak közötti rések,amiket nehéz kitisztítani. Ha esetleg fogkóved is van,az még ront a helyzeten.

Úgy tudod megoldani,h kifejezetten ínygyulladásra való(pl.Parodontax)fogkrémmel alaposan megmosod a fogad(nem baj,ha vérzik,ez a gyulladás csökkenésével elmúlik),cserszömörcés szájvízzel kiöblíted és használj rendszeresen fogselymet. Ezzel a legeldugottabb részeket os kitudod tisztítani,amit a fogkefével nem lehet.

2013. aug. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!