Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Történhet bármi gond, ha nem...

Történhet bármi gond, ha nem záratom le időben a gyökérkezelt fogam?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete kifúrták, raktak be ideiglenes tömést, pár nap múlva kellett volna visszamennem, de azóta egyszerűen nincs időm visszamenni. Az ideiglenes tömés kiesett, a gyökértömés az szerintem bent van, az nem esett ki, de hát most ugye van egy lyuk a fogamon. Ki szoktam tisztítani, ha belemegy valami, és rendszeresen (napi 2x) alaposan mosom a fogam, valamint szájvizet is használok.


Származhat ebből bármi probléma? Köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 1. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen fog mivel már nem "élő" és a lyuk miatt letörik egy idő után.
2013. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Újra befertőződik a gyökér, aztán a gyökércsúcs, utána szépen továbbterjed az arcüregedbe, arccsontra és kábé megőrülsz a fájdalomtól, nagyon beteg leszel. Ne haragudj, de olyan NINCS, hogy nincs időd visszamenni. Én napi 10-12 órákat dolgozom, mégis el tudtam menni.
2013. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos családi gondok voltak, 2 temetés közvetlen családban, meg sok munka is, meg rendelés se volt egyik héten, mert nem volt áram...tényleg nem volt időm, nem kifogás, másképp persze, visszamentem volna. Ezért kérdeztem utána, hogy mi következménye lehet, amint tudok visszamegyek.
2013. szept. 1. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ez tényleg jogos akkor... csak mindenki azt szokta ilyenkor mondani, hogy nincs ideje.. közben meg lenne, csak lusta, de még egyszer elnézést. Ha nyitva van a fog, akkor a leggondosabb szájhigiéné ellenére is befertőződik a gyökér és még rosszabb állapotba kerülhet a fogad mint volt. Menj vissza, amint csak tudsz.
2013. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!