Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a gyökérkezelésről? Érzéstelenítővel is fáj? Kb. meddig csinálják?

Figyelt kérdés

2013. szept. 9. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fájt.Nekem kb 10perc volt,mert elején simán fúrta csak és végül derült ki,hogy gyökérkezelni kell.Előkapta a dolgokat és csinálta is. Egyébként elsőnek általába gyógytömést tesznek bele,és ha kell többször is ezt kapsz bele.Utána mi következik,azt nem tudom,én épp az első gyógytömésemnél tartok.De elvileg tömi ha kitisztította rendesen.
2013. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítővel nem fáj, nekem többször is csinálták injekció nélkül, mert nem akartam 3 órát zsibbadni, és azt a 10 percet kibírtam enélkül is, elég fájdalmas volt, de nem haltam bele. Nem tart túl sokáig.
2013. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én már nagyon sok mindent olvastam itt gyökérkezelésről, de szerintem ez nagyon egyedi. Nekem sikerült egyet érzéstelenítővel, egyet meg anélkül túlvészelni, én az érzéstelenítőre szavazok, azzal nekem teljesen fájdalmatlan volt. Az biztos, hogy én most már akkor is kérnék, ha a doki arra hivatkozna, hogy nem kell. De kell.


Elsőre, ahogy többiek is írják, gyógytömést kapsz, aztán ha nem volt vele gondod, másodjára már végleges gyökértömést. Ez már érzéstelenítő nélkül is bírható, hiszen eddigre már nincs ideg a fogban. Harmadik alkalommal meg megcsinálja a fedőtömést, vagy mintát vesz a koronához, vagy gyökércsapot tesz be, attól függ, koronai részen mi a helyzet...

2013. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tom Benko ***** válasza:
Az egyetlen fogászati kezelés, amit el tudtam viselni. Semmi különösebb érzés, két alkalom oszt csók.
2013. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 jegecske ***** válasza:
Érzéstelenitővel semmi fájdalom. Volt, hogy két lépésben csinálta, volt, hogy azonnal betette az állandó tömést. Igazán elviselhető és ha a fog menthető, menteni kell
2013. szept. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

figyelj arra, hogy miután végzett a doki, betömte, és azt mondta kész, mond neki, hogy akarsz rá koronát.


ugyanis a gyökér kezelt fog, egy idő után elszárad, és töredezni fog, éppen azért, mert nincsen gyökere, ami éltesse. Kell rá egy korona, ami megnöveli az élettartamát. kissé drága 20-25 ezer körül van egy korona. felrakása 5 másodperc, teljesen fájdalommentes.

2013. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Attila1976 ***** válasza:
Nekem alsó rágó fogam volt évek óta lyukas. 3 csatornás gyökérkezelést csináltak rajta, első alkalommali injekció után kifúrta aztán belenyúlt az idegeket kiszedni de borzalmasan fájt így hát belerakott valami gyógyszert amivel 1 hét után kellett visszamennem. Az amit belerakott meg is tette a hatását mert fájdalomcsillapító nélkül csinálta meg. Így már tényleg nem fájt, persze belekerült több mint 20 ezer forintba. Volt egy másik lyukas fogam amivel szintén nem kellett volna várnom mert a tömés körül lepattogzott a fog. Így jár aki nem jár fogorvoshoz csak ha már nagyon fáj.
2013. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Érdekes, hogy senki nem említi meg a gyökércsatornák tágítását...

Nekem csinálták és minden alkalommal fájt(fúrás, gyógytömés(mert ezt is fúróval szedi ki, csatorna tágítás)). Amúgy olyan mintha kis reszelővel csinálná és mintha az agyadig menne a kis reszelő. Számomra nem volt túl kellemes érzés. Már nem tudom, de szerinte nekem 1 hónap alatt fejezte be. Én inlay-t kaptam a fogam tetejére.

2013. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!