Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nem fizetek otthon TB-t,...

Ha nem fizetek otthon TB-t, részesülhetek fogászati kezelésben?

Figyelt kérdés
15 hónapja Angliában élek, eddig szerencsére semmilyen orvosi kezelésre nem voltam rászorulva, de természetesen fizetem a NI-t (ez a helyi tb). Most viszont fáj a fogam, és körülnéztem az összes helyi fogorvosnál, 80 és 90 font között kezdődnek az alapkezelések árai. A hónap végén hazamegyek Magyarországra, meglátogatni a családomat, arra gondoltam, h kérek egy időpontot a régi, otthoni fogorvosomtól. A kérdésem az, hogy kaphatok-e otthon úgy időpontot, meg egyáltalán, fogászati ellátást úgy, h már több mint egy éve nem fizettem otthon tb-t?

2013. szept. 12. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:

magánorvoshoz mehetsz, ott kifizeted a kezelést

akkor lennél jogosult sztk ellátásra, ha fizetnéd a tb-det

2013. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérd meg valamelyik rokonodat, hogy menjen be az nav-hoz és jelezze, hogy szeretnél fizetni mert ideiglenese vissza térsz Magyarországra befizeted azt ~6e ft és újra biztosítva vagy, és így nem csak fogorvoshoz mehetsz ha nem minden érvényes rád is. (Ettől függetlenül javaslom, hogy ha nem is élsz itthon ezt a ~6e ft körüli összeget fizesd ki minden hónapban, mert így bármikor jössz haza nyugodt lehetsz !)

2013. szept. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!
2013. szept. 12. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:

bár az Angliai dolgokhoz nem értek, de ez tiszta vicces, mert Németországban pl használhatod az Eus tb-kártyádat, viszont a német kártyádat otthon nem!

Amúgy szerintem menj el maszekhoz, azok jobban dolgoznak, én is azt teszem ha kell.

2013. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha pótolod az elmaradt TB-t, ami 15x6000 Ft, most már jobban jársz a magánfogorvossal. Mit kell csinálni? Én alsó-középáras dokihoz járok, 8-9E Ft egy tömés.
2013. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a magándokik mindenféle egészségpénztárakkal vannak szerződve, az enyém is sokban van, lehet, van olyan magánpénztár is, akinél már biztosítva vagy Angliában, és akkor fizetik is Neked, érdemes utánajárni.


Amúgy az államiban talán a konzultáció ingyenes, szóval talán bejelentkezni tudsz.

Tényleg, az EU miatt nem vagy biztosítva itthon is, ha ott fizetted a TB-t?

Amúgy nálunk már nem úgy hívják, mert az új alaptörvénnyel megszűnt a társadalombiztosítás, hanem Egészségügyi Hozzájárulás, ami egy adófajta.

2013. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!