Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudnám fehéríteni a...

Hogyan tudnám fehéríteni a fogaimat házilag?

Figyelt kérdés
A fogaim sajnos elsárgultak, mivel keveset tudok fogat mosni, de ennek most véget szeretnék vetni. Számomra elég zavaró, és valahogy el szeretném távolítani a lepedéket minél hamarabb. A fogkrémre amit használok rá van írva, hogy fogfehérítő hatás, de nem sokat ér. Hogyan és mivel tudom fehérebbé tenni fogaimat?

2013. szept. 28. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
2013. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:DDD

valami más?

2013. szept. 28. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is gondold újra a szájápolást- mert mit ér a fehér fog, ha nem tiszta a szájüreg? Abból egy rakás betegség kialakulhat.

Másrészt, a fogkrém nem fehérít, nem szedi le a fogkövet, nem tesz csodát az ínybetegségekkel- ez csak ámítás.

Az otthoni fehérítő módszerek sajnos gyakran többet ártanak, mint használnak. Van ez a Smile Stripes fogfehérítő matrica, ezt hallottam már, hogy dícsérik a klinikán. Netről rendelhető, asszem 5000-7000 Ft körül van. Látványos.

Ezen kívül a kicsit drágább otthoni-rendelői megoldás van : csináltatsz egy sínt a fogorvosnál, ebbe kell éjszakára befecskendezni egy fehérítő anyagot (pl. Opalsensce), ezt is jónak ítélik.

De ha Istent ismersz, ki ne próbálj citromsavas-szódabikarbónás-gyümölcsökkel és egyéb otthoni módszereket. Felmarod a fogzománcot, hazavágod az ínyed, felborul a száj egészséges flórája, stb- ezek pedig szuvasodáshoz, fogágybetegségekhez, szájnyálkahártya elváltozásokhoz vezethetnek. Nem egy ilyen esettel találkoztam, sajnos. Bármit választasz, helyes fogápolás, fogak kímélése! Ezeket tartsd szem előtt :)

2013. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. szept. 29. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!