Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen tippeket tudtok adni...

Milyen tippeket tudtok adni 'feldolgozni' az első pár fogszabályzós hetet?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, jövő hét pénteken megbeszélem a fogorvosommal a fogszabályzást. Felül egymásra van tolódva két fogam illetve hátul is többfelé áll néhány. Sajnos 26 évesen határoztam el rá magam, nem lesz olcsó, de akarom, mert gyakorlatilag egyetlen komoly gátló tényező az önbizalmamban. És épp ez a probléma, 26 évesen, férfiként, adva magamra, stb. kissé meg vagyok ijedve mi lesz utána. Tudom, sok nő mondja, hogy nem ciki, őt nem zavarná, de mondunk ugye sok mindent kedvességből. Így, hogy a párkapcsolataim egyébként is hatalmas csalódások voltak az elmúlt egy évben, hát mit mondjak, nem vagyok túlzottan eleresztve önbizalomból és a fogszabályzó nem fog segíteni. Ellenben ezt az 1-2 évet amíg viselnem kell nem szeretném egyedül eltölteni, mert már így is minden nappal egyre halványabbul pislákol ott belül az a bizonyos láng.

Na mindegy, nem is értem miért írtam le ezt ide, kikívánkozott. Tehát milyen apró trükköket ismertek ami hasznomra lehet? :)


2013. okt. 4. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Háát... bíztatni magad...csak arra tudsz ilyenkor gondolni szerintem,hogy utána szép lesz a fogad... Nekem éjszakai fogszabályzóm van már jó ideje,bár az én hülyeségem miatt(kiskoromban még ugye),nem nagyon akartam hordani,így elhúzódott az egész . (Nekem elől volt eléggé ferde egy db fogam) de nagyon zavart a dolog.Mostanra végre ott tartunk,hogy nemsokára a helyére kerül,de a fogidoki egy éve kb ráakart beszélni a rendesre...én is majdnem elgondolkoztam rajta,de párom nem akarta,nagyon én sem szerettem volna,mert ha rágondolok,hogy evés közben bárhol,valami belemegy,az milyen undorító :/ illetve én ugye azért sem akartam mert egy fogról van szó,még jó hogy nem mentem bele,mert így is látszik az eredmény. De gondolom neked már annyi idősen,mindenképp a rendeset fogják javasolni . Nem tudom hogy párkapcsolatban hogyan hat ez a dolog.Gondolom van akit zavar,van akit nem....Engem mondjuk zavarna az is ha páromnak lenne,és az is ha nekem lenne :D Sokakat ugye inkább egy ferde fog nem zavar,mint egy fogszabályzó.... Esetleg vannak ilyen "láthatatlan " fogszabályzók,ezek drágábbak,de én max.inkább ilyet vállalnék be :) : [link]
2013. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem nem gáz, még 26 évesen sem. 30 éves ismerősöm most rakatott és nem is olyan drágán.(50k)

Praktikák,hát..

Viasz, de az minden mennyiségben, illetve semmit sem szabad harapni, próbálgatni lehet, meg persze óvatosan. A torlódás miatt, gondolom foghúzás is szóba jöhet. Én írattam fel az orvossal flector fájdalom és gyulladáscsökkentőt, azzal túl lehet élni. Nekem még így 3 hónap után is fájnak a fogaim. A húzások után viszont nem fájtak, de ezek ilyen elviselhető fájdalmak.

Praktika még a fogköztisztító és a külön fogszabályzóhoz való puhább fogkefe. Meg talán az is praktikának számít, hogy mindig van nálam zsebtükör, de mondjuk dm-ben a viasz hátulján van tükör. :)

2013. okt. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!