Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez miféle fogfájás lehet?

Ez miféle fogfájás lehet?

Figyelt kérdés

Van egy ínyig beletört fogam,teljesen barna az egész,mármint ami még kilátszik belőle.

Igen,készülök vele fogorvoshoz,csak még gyűjtöm rá a pénzt.

(több dolgot szeretnék egyszerre)

Szóval ez a "fog" néha gondol egyet és elkezd fájni,olyan közepesen erős tompa fájdalommal,amihez olykor társul egy-egy gyenge szúrás.

Ilyenkor Dalacint szedek,és Corsodyllal öblögetek,pár nap alatt el is múlik.

De pont tegnap kezdte el megint,most vettem be Dalacint este,de tegnap óta Cataflamot szedek,és nem igazán használt csak pár órára.

Na szóval a kérdésem az lenne,hogy miféle fájdalom az,ami egyik pillanatról a másikra előjön,aztán ugyanúgy elmúlik.Mert most délután nagyon fájt.Vetem be Cataflamot,rövid idő alatt elmúlt.Elmentem kiváltani a Dalacint,mire hazaértem elkezdett fájni.Bevettem a Dalacint és a Cataflamot,de nem használt a fájdalomcsillapító,viszont 2 óra múlva elvágták a fájdalmat.


2013. okt. 7. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Most akkor mi a kérdés? Ha az, hogy mitől csinálja ezt a fogad: Valószínűleg attól, hogy az ideg nagyrészt szabadon van, esetleg sérült. Ezt a legegyszerűbben úgy lehet elképzelni, mint egy érintkezési hibás hangfalat, vagyis elég a legkisebb elmozdulás, vagy érintkezés ahhoz, hogy elkezdjen zúgni, vagy elnémuljon, esetleg recsegjen. Ezzel ne várj szerintem a pénzre... menj el egy sztk-ba, és legalább nézzen rá egy doki, hogy mit tud kezdeni vele, aztán eldöntöd, hogy akarod-e vagy sem. A fájdalomcsillapítókkal pedig vigyázz, mert a pozitív hatások nem adódnak össze, tehát hiába veszel be többet, nem hat jobban, a mellékhatások viszont igen, vagyis összeadódva károsítják a májat, az emésztőrendszert, és az érrendszert.
2013. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tulajdonképpen az lett volna a kérdés,hogy mitől produkálja ezt,hogy egyszer csak megfájdul,fáj fáj fáj,és egyszer csak megszűnik.És ez idő alatt nem ettem,nem ittam,semmit sem csináltam.

2013. okt. 7. 21:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert ugye gondoltam rá,hogy foggyökérgyulladás,gennyes foggyökér,csonthártyagyulladás,fogbélgyulladás,meg ilyesmi,de szerintem azok nem így viselkednek.
2013. okt. 7. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy krónikus gyökércsúcs körüli gyulladásod van, ami néha fellángol, aztán a Dalacin (ami gyulladáscsökkentő is) hatására elmúlik. A Cataflam azért nem használ, mert a gyulladáscsökkentő hatása nem olyan erős mint a Dalaciné. Fontos hogy minél előbb kezeltesd vagy húzasd ki ezt a fogadat, mert ez a gyulladás gócnak tekinthető. Az ott lévő toxinok bejuthatnak a véráramba, és a szervezet egyéb területein okozhatnak gondot pl.: ízületi gyulladások, bőrbetegségek, hajhullás, szívbetegeknél szívburok gyulladás is előfordulhat. Egy fogászati asszisztens
2013. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Januárig kihúzhatom vele?Mit tegyek hogy ne fájjon?

Kerülöm az édességet,minden evés után megmosom,Listerinnel öblögetek reggel,este.Gyógynövényes fogkrémet használok.

2013. okt. 8. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezen már az étkezési és szájhigiénés szokások sem segítenek. Mindenképpen orvosi ellátást igényel. Merre laksz?
2013. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Komárom-Esztergom megyében.
2013. okt. 8. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!