Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » HELP SÜRGŐS Milyen fogkrémet...

HELP SÜRGŐS Milyen fogkrémet és egyéb fogápoló vackot vegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van. Fogszabályozós lány vagyok, de sorra lukadnak a fogaim...Egy része csak a fogszabályozásnak köszönhetően vált láthatóvá, de van pár luk, ami azóta lukadt ki.


Most ott tartok, hogy van egy kezdődő szuvasodásom, de azt csak majd a fogszabályozó levétele után tudják megcsinálni (pár hónap).

Van egy másik fogam, amiből a nyáron letört. A doki kipótolta, de baromi érzékeny volt, konkrétan azt hittem lerobban a fejem. Elkezdtem VADENECUM rózsaszín fogkrémet használni, lényegesen jobb, de még mindig érzékeny és már nagyon unom. Szájvizet is használok (DM érzékeny fogra való). Elektromos fogkefére váltottam. Minden nap fogselymezek.


Az Elmexet sokan dicsérik itt az oldalon, hogy kezdeti szuvasodást is vissza tud fordítani meg ilyenek...Ez igaz???? Továbbá milyen szájvizet vegyek?



2013. okt. 8. 22:57
 1/9 anonim válasza:
A fogszabályzó nem biztosíték az egészséges fogakra, ha mellette nem ápolod rendesen, és két pofára eszed esetlegesen az édességeket. Kérdezd meg a fogorvosod, hogy ő mit ajánl.
2013. okt. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát az a vicc, hogy tisztán tartom a fogaimat és rendesen ápolom őket. Nem eszem édességet, minden étkezés után fogat mosok, gyümölcs után kicsit többet várok. Citromot sem rágok az unalmas perceimben, alkoholt sem iszom, nem dohányzom, nem iszom szénsavas dolgokat, kalcium tablettát és multivitamint is szedek, változatos az étrendem, sok zöldséget és fehérjét eszem, sportolok rendszeresen.


Lehet csak komolyabb fogkrém meg szájvíz kéne, nem tudom...


Fogorvost kérdeztem, neki szent meggyőződése, hogy bármelyik fogrém jó, amiben 1400 körül van a hatóanyag (most fejből mittomén mi az). Na bumm :/

2013. okt. 8. 23:13
 3/9 A kérdező kommentje:
*fogkrém :D
2013. okt. 8. 23:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy a fogszabályozó is azért kellett, mert nagyon torlódottak voltak a fogaim (mosni már akkor is mostam őket rendesen).
2013. okt. 8. 23:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Szokj rá a xilitre. Kinyírja a fogszuvasodást okozó baktériumokat, mert nem tudják felhasználni, és a kezdeti szuvas állapotok visszafordítását is segíti. Ha este elrágsz egy kiskanállal, fogmosás után, az tökéletes lehet. Napközben meg amikor cukor kell, használd. Figyelmeztetés: vigyázz, mert kezdetben még kis mennyiség is hasmenést okoz, de idővel megszokja a szervezet, és már nagy mennyiség se okoz gondot.


[link]

Újabb fogászati protokollokban, mint alapvető kezelési lehetőség van jelen a xilitol, illetve a nagy xilitoltartalmú rágók és fogkrémek.[6] Egy amerikai szájegészséggel foglalkozó statisztikai és kutatási jelentésben a xilitol a fluorid mellett szintén úgy jelenik meg, mint a fogápolás egyik alapvető eleme már gyermekkorban is. [7] Mindez annak köszönhető, hogy a szájban megtalálható baktériumok nem képesek felhasználni szuvasodást előidéző savak termeléséhez a xilitolt - öt szénatomos szerkezetéből adódóan. Végső soron tehát a xilitol akár 80%–kal tudja csökkenteni a fogszuvasodás valószínűségét. Ennek köszönhetően számos fogászszövetség, valamint több ország szabályozó testülete elfogadta a xilitol felhasználásával készülő – cukormentes – rágógumikat és édességeket.

A xilitol hatását az alábbi területeken igazolták:

Lepedékképződés csökkentő hatás

Fogszuvasodás mérséklő hatás

Hozzájárul az ásványi anyagok fogzománcba történő beépüléséhez

Mérsékli a szájszárazságot

2013. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Evés után mindig várj 20 percet a fogmosással, és ne dörzsöld erősen, puha fogkefét használj, viszont szép komótosan, legalább 3 percig. Szerintem az elektromos nem jó, az nagyon ledörzsöli a zománcot. Az Elmex szerintem is jó, de nekem amellett is kilukadt egy fogam. Sajnos mást nemigen tehetsz, a szénsav, cukor, savas ételek ártanak legjobban, de mint írtad, ezeket kerülöd
2013. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Elmex + elmex gél ( gyógyszertárba kapható) a gélt elvileg heti 1x lehet de én 2 naponta alkalmazom (fogorvos is azt javasolta) + sok rágó
2013. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Vettem Elmex fogkrémet + Elmex gélt is. Rágó sajnos kilőve, mert fogszabályozóval elvileg nem szabad rágózni :)

2013. okt. 9. 19:02
 9/9 anonim válasza:

Akkor mindenképp probálj meg minden kaja után fogatmosni! Én egyszer szoktam reggeli után majd suliba tízórai után ( igen nem írtam el suliba is szoktam) ebédután itthon uzsonnára gyümölcsöket szoktam enni pl alma az után kötelező majd lefekvés előtt

De van hogy a tízórai utánnit meg az ebédutánit felcserélem rágóra

Amúgy elmex gélnél azt írja hogy 2 percen keresztül vidd fel a fogaidra majd öblíts én nem úgy szoktam felviszem majd az nélkül hogy a cuccból nyeljek le benn tartom a számban 20-30 percig (míg gyakorolsz elég 10 perc mert lehet az is kicsit nehezen fog menni de pár alkalom után menni fog a 20-30 perc tovább nem érdemes mert minden anyag kioldódik a gépből addigra (szinéből ítélve)

Amúgy kicsit olyan íze lesz mint annak a zsibbasztó sprének fogdokinál.... Nekem mindig az jut róla eszembe

2013. okt. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!