Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez mitől lehet? Valahányszor...

Ez mitől lehet? Valahányszor sétálok, ahogy a lábam a földhöz ér, picit benyilal a bal felső fogsorom egyik pontja.

Figyelt kérdés

Pár napja tart ez a jelenség, abszolút nem fájdalmas, inkább csak kellemetlen. A lényeg, hogy a problémásnak vélt hely körül minden teljesen rendben van, egy pici szuvasodás sincs a fogamon és a mellette levőkön sem. Az ínyem soha nem vérzik és nem is érzékeny, nem fáj.

Nemrégiben voltam fogorvosnál is, amikor fogat kellett tömni, de az a jobb oldalon történt. És akkor végignézte a fogorvos a többi fogam is, mindent rendben talált.

Rendszeresen mosok fogat és szájvizet is használok. Láthatóan semmi gond, mégis olyan fura, kissé nyilaló érzés, amikor sétálok, esetleg ugrok, de ugyanez a helyzet, ha egy picit megütögetem a fejem, akkoris érződik a kisebb kellemetlen lüktetés.

Bölcsességfogak sem lehetnek hibásak, ugyanis teljesen rendben nőttek ki, rajtuk sincs egy pici lyuk sem.


Szerintetek mitől lehet ez? Volt már valaki esetleg hasonló helyzetben?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. okt. 14. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Rémlik, mintha velem is előfordult volna ilyen, de nagyon régen, és el is múlt. De az is lehet, hogy csak máshonnan ismerős a történet, vagy másik testrész volt kölcsönhatásban egy másikkal azért rémlik valami.


DE A LÉNYEG: Az, hogy a fogorvos belenéz a szádba semmit nem jelent.


Panoráma röntgent csináltass, ugyanis két fog között is lehet szuvasodás, amit egyáltalán nem lehet szabad szemmel látni.


Én így jártam, úgyhogy egy helyett két fogamat kellett tömni.


Csak azt nem értem, hogy a korábbi fogorvosok erre miért nem hívták fel a figyelmet. Mármint, hogy az igazi ellenőrzés az a röntgenes.

2013. okt. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja, és nem csak a szuvasodás, de a gyökérciszta egyéb gyökér probléma sem látható szabad szemmel.


Ciszta is volt az egyik gyökeremen. Az volt a szerencse, hogy csak nagyon kicsi és a bölcsességfogon, amit amúgy is ki kellett műteni fogszabályozás miatt.


Úgyhogy RÖNTGEN!

2013. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Ilyen fogröntgenre csak beutalóval lehet menni, vagy anélkül is?

2013. okt. 14. 13:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen fájdalom, de nem a fogammal volt baj, hanem arcüregemmel, nátha előtt fájt egyik fogam minden lépésre, akkor múlt el, amikor beindult a nátha.
2013. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, amalgámos tömött fognál. És aztán derült ki, hogy mozog a fogam, vele együtt a tömés.
2013. okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A közelmúltban voltam teljesen benne a náthában, de még mindig benne vagyok egy kicsit.

Viszont a bogarat elültették a fülembe, úgyhogy mindenképpen csináltatok egy röntgent...

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. okt. 14. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Én magánrendelőben voltam, és azt hiszem 6000 volt egy panoráma röntgen.

De érdeklődd meg. Mindenképpen érdemes egyet csináltatni.



Mondom: ciszta is lehet a fogakon, ami egy sima belenézéssel nem állapítható meg.



Jó egészséget!: )

2013. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint a gyökeren, nah. : )
2013. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó kívánságot! :)

És ha kiderül, hogy tényleg ciszta? Akkor mi lesz? Én rettegek mindenféle műtéti beavatkozástól. :S Remélhetőleg nem lesz komolyabb baj.

2013. okt. 14. 18:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha náthás voltál,akkor lehet kicsit be van gyulladva az arcüreged és felső fog akkor is fájhat.
2013. okt. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!