Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzékeny fogak (hidegre,...

Érzékeny fogak (hidegre, melegre, édesre stb. ) és gyulladt, vérzésre hajlamos, meglehetősen fölhúzódott, vékony fogíny: Milyen speciális technikával és fogkrémmel mossam? F/20

Figyelt kérdés
Fogkő eltávolítás nem sokat segített, sőt utána vérzett még csak igazán :-S
2013. okt. 24. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy supersoft fogkefét, dm márkájú a legolcsóbb szerintem. Ez nagyon puha, alig bántja az ínyt, viszont a lepedéket se nagyon szedi le - én ezzel reggel mosok fogat, este pedig egy erősebbel. Aztán fogselymezz, ha teheted minden este, ez nagyon fontos, mert ha teljesen letakarítod az ínyt, akkor tud megnyugodni. Aztán pedig szájvíz kötelezően - pl. listerine. A fogkrémnél arra figyelj, hogy ne legyen fehérítős (!) és ne tartalmazzon sodium laureth/lauryl szulfátot. Összetevőket fusd át, mielőtt választasz, ettől habzik a fogkrém és nem tesz jót az ínynek egyáltalán. Sensodyne sensitive fogkrém pl. tökéletes.


Ha ennyire érzékeny a fogad, akkor zománchiányos is lehet, nekem is az volt, koronákat kaptam sajnos, mert más nem segített és nagyon könnyen lyukadt a fogam.

2013. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Zöld Elmex fogkrém vagy Rossmann, Müller saját márkás sensitive fogkrémje jó. Ha nem gond az ára, akkor időnként Curasept fogkrém és öblögető nagyon jó. (én ezt csak ritkán engedhetem meg magamnak.) Puha fogkefe, ínytől elfele húzogatva, minimum 3 percig. Öblögetőt is mindig használj. Lehet, hogy íny alatt is szükség lenne a fogkőeltávolításra (zárt vagy nyitott küret), ezt parodontologus tudná megcsinálni.
2013. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!