Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azt hallottam ha huzamosabb...

Azt hallottam ha huzamosabb ideig Lidocain spray-el fújom azt a fogam amelyik kilyukadt és fáj, az kiöli belöle az ideget. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de Lydocain spray-t nem adnak közgyógyellátásra, maximum feketén lehet hozzájutni.

De szerintem a fájó és lyukas foggal inkább az orvoshoz érdemes menni, hiszen a fájdalom már annak a jele, hogy a baktériumok elérték a foggyökeret. Előbb-utóbb a fájdalom elviselhetetlenné válik, tehát a beteg úgyis elmegy orvoshoz. Ha nem, akkor a fogat el kell távolítani, innentől jön a Maunika show-effektus. Nem szép, és a korona is elég drága.

2009. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aligha hiszem, hogy a lidokainnak ilyen hatása lenne, meg honnan is szereznél? És ha még lenne is, hogy juttatod be akkora mennyiségben a foggyökerekhez? Válaszd inkább a fogorvost, ha nem óriási a lyuk, be lehet tömni, ne húzd az időt. Egyáltalán nem olyan borzasztó egy fogorvosi kezelés.
2009. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
még régen amalgámmal lett tömve a fogam és alatta kilyukadt :( úgy gondoltam hogy amíg nem lesz pénzem fogdokira csak kihúzom ezzel dehát ezek szerint nem sok esélyes:( köszi szépen a gyors választ!:)
2009. nov. 13. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:
A lidokain csak érzéstelenít, de a baktériumokat nem öli el. Szóval, amíg halogatod, addig a bacik ott vígan tenyésznek, és egyszer csak azon kapod magad, hogy feldagad a fél fejed, a fogad begyulladt, és a gyulladás ráment a többi fogra, nyálmirigyekre és még sok más helyre. Sokkal olcsóbb egy lyukat betömetni, mint egy kirohadt fogat kezelni, pótolni...
2009. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!