Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit nem szabad csinálnom...

Mit nem szabad csinálnom tesin, ha fogszabályzóm van?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg a fogszabályzóm, most tanulok vele élni /ami eddig szarul megy/. Azt szeretném tudni, hogy mit nem szabad csinálnom testnevelés órán, vagy a hétköznapokban, hogy ne roncsolódjon a szám. Akik már túlestek ezen, azoktól szívesen várok olyan válaszokat, hogyan tudhatnám megkönnyíteni az evést, alvást. Nagyon utálom, ma alig ettem valamit, de ezzel nem is kívánom a kaját.. 14/L

2013. nov. 20. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindent szabad. Fél év múlva észre sem fogod venni, hogy ott van.
2013. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a fogorvos nekem azt mondta, hogyha valami ütés éri a szám, akkor eléggé durván is össze tudja roncsolni a fém.
2013. nov. 20. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Én fogorvosnak tanulok, fogszabályozóm van és karatézok.

Azért nem egy művégtagot kaptál...

2013. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kidobósnál, labdajátékoknál figyelj arra, hogy ne az arcodat találják el (mondjuk ezt szerintem a legtöbb ember önkéntelenül teszi, mert fogszabályzó nélkül se egy kellemes érzés). De hidd el, csak körberöhögnének, ha közölnéd, hogy te ezt és azt a gyakorlatot nem csinálsz meg a fogszabályzód miatt. A hétköznapokban meg nem tudom, mire gondolt a fogorvos, hacsak nem tervezel pofára esni a betonon, nem lesz baj. :D

Enni pépeset egyél: tejbegríz, joghurt, puding stb, aztán puhábbakat (pl. kalács kemény kenyér helyett) , de egy kis idő, és szinte mindent (ragadós dolgokat, almába harapást ne) ehetsz már. :)

Az alvás a fájdalom miatt nem megy? Ha nagyon rossz, vegyél be fájdalomcsillapítót, fontos, hogy kipihend magad, napközben pedig foglald el magad, próbálj ne a fogszabályzódra gondolni (bár úgyis fogsz :D). Csak ezt az első pár napot kell túlélni, utána sokkal jobb lesz, nem fog fájni és nem lesz annyira szokatlan, egy hónap múlva pedig fel se fog tűnni, hogy ott van. :)

2013. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :)
2013. nov. 21. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ne gondolj mindjárt a rosszra az ütésel kapcsolatban és veszekedni verekedni se akarj mert ha valakinak nincs fogszabályozoja annak is megsérülhetnek a fogia nemcsak a tiedé.
2013. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!