Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás másnapján mit ehetek?...

Foghúzás másnapján mit ehetek? Fogmosással mi a helyzet? (lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez már csontig lerágott téma lehet, de.. :)


Tegnap kihúzták a fogam, de én egyszerűen képtelen vagyok banánpürén és reszelt almán élni... Mikor ehetek egy kis kenyeret/szendvicset kis falatokban vagy valami?

Ebédre krumplifőzelék lesz, azt ehetem ugye?


A másik dolog a fogmosás. Nem szabad öblögetni meg ilyesmi elvileg, de akkor hogy mossak fogat? Ettől eléggé parázok :')


Nem mozgok túl otthonosan ebben a foghúzás témában. :)


2013. nov. 26. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Egyél nyugodtan csak a másik oldalon. Fogat mosni meg nem kell, az amúgy sem túl egészséges.
2013. nov. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Seb körül óvatosan szabad mosni, vérdugót ki ne mosd vagy öblítsd. Tejes dolgot nem szabad enni 4 napig, krumplifőzeléket sem, ha tejföl van benne. Egyél leveseket, tejtermék nélküli főzeléket, száraz dolgokat kerüld egy ideig.
2013. nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a tejes dolgokat kerüld még 2-3 napig, tehát nem megfelelő a krumplifőzelék, ehetsz bármit, csak a másik oldalon tedd

fogat mosni pedig kell most is, még inkább, mint amúgy. Öblíteni szabad természetesen, amit nem szabad, az a víz zubogtatása a szájban. Tehát nyilván fogmosás után öblítesz, ez természetes, a foghúzás helyén kialakult vérdugó ettől nem fog kijönni. (fogászati asszisztens)

2013. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ehetsz bármit, amit tudsz, pl paradicsomot, ami csíp, az ne nagyon, de a krumplifőzelék jó lesz.:-) Lájtosan kell mosni a sebnél, de próbálj meg minél közelebb jutni hozzá, nem baj, ha nem sikerül ma, de holnap már menj rá jobban, és napról napra jobbam mosd ott. Pár nap, és semmi gáz nem lesz. Ja, és igen, ne öblögess.
2013. nov. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, télleg, bocsi, tejeset ne a baktériumok miatt, igazuk van a hozzászólóknak.
2013. nov. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tejeset ne egyél,krumplifőzelék most felejtős.

De a másik oldalon ehetsz bármit,kenyeret,pörköltöt,amit szeretsz.

Fogat mosni kell,de a húzásnál óvatosan,vérdugót ne távolitsd el.

2013. nov. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!